Bezdroża w które tylko z napędem 4×4

Miejsca w Europie, które zwiedzisz dzięki modelom ŠKODY z napędem 4x4

Decydując się na daleką podróż w nieznane, warto rozważyć wybór europejskich tras. Europa potrafi zaskoczyć pięknem miejsc i krajobrazów, które najlepiej przemierzać we własnym rytmie, w doborowym towarzystwie, nie zważając na plan wycieczki. Niezależność i komfort podróży zapewni właściwie dobrany model samochodu. Przed wyjazdem warto zadbać o to, aby auto wyposażone było w napęd gwarantujący dobre właściwości jezdne. Układ napędowy 4×4 w samochodach marki ŠKODA podnosi zarówno poziom bezpieczeństwa, jak i komfort jazdy, sprawiając, że pojazd przygotowany jest na wszelkie drogowe wyzwania.

Islandia

Islandia 4×4

Mówi się, że przemieszczanie po Islandii bez samochodu z układem napędowym 4×4 równe jest wspinaczce górskiej w stopach odzianych w klapki, a najlepsze widoki czekają dopiero w miejscach, w których z asfaltu zjeżdża się na drogi gruntowe. ŠKODA dysponuje rozbudowaną gamą modeli z napędem na obie osie, do której należą SUV-y KODIAQ i KAROQ oraz modele OCTAVIA (wliczając uterenowioną OCTAVIĘ SCOUT) i SUPERB. Napęd 4×4 w samochodach marki ŠKODA jest innowacyjny, ponieważ charakteryzuje się odpowiednim rozdziałem momentu obrotowego na obie osie, potrafi też szybko i niezawodnie reagować na każdą zmianę warunków.

SUV-em przez Szkocję

SUV-em przez Szkocję

W temacie widoków podziwianych zza szyby samochodowej króluje Szkocja. W kwestii komfortu i odpowiedniej ilości przestrzeni, niezawodny okazuje się wybór jazdy samochodem z segmentu SUV. Dużym i wytrzymałym SUV-em ŠKODA KODIAQ lub praktyczną ŠKODĄ KAROQ z napędem 4×4, można wygodnie przemierzać trasy widokowe górzystego regionu Highlands. Rodzinom z dziećmi poleca się przejechać pod słynnym, filmowym wiaduktem Glenfinnan Viaduct.

Norweska trasa widokowa

Norweska trasa widokowa

Norweskie Szlaki Sceniczne to słynne połączenie natury, wzornictwa i architektury znajdujące się w zachodniej, środkowej i północnej części kraju. Trasa widokowa zaprojektowana została specjalnie z myślą o osobach podróżujących samochodem. W krajobraz łańcuchów górskich i wybrzeży idealnie wkomponuje się elegancka i przestronna ŠKODA SUPERB z napędem 4×4. Pasażerowie nie tylko mogą rozgościć się zarówno na przednich, jak i tylnych siedzeniach, ale mają również zapewnione najwyższej klasy standardy bezpieczeństwa.

Kompaktowa Kalabria

Kompaktowa Kalabria

W trakcie podróży przez urokliwe miasteczka włoskiej Kalabrii, słynące z ciasnych zakrętów i wąskich uliczek, najlepiej sprawdzają się samochody kompaktowe. ŠKODA OCTAVIA wyposażona jest nie tylko w napęd na cztery koła, ale także zaawansowane technologicznie systemy bezpieczeństwa, takie jak czujnik martwego pola, wykrywający samochody niewidoczne w lusterkach, funkcję informującą o samochodach zbliżających się z boków, w trakcie cofania z miejsc parkingowych czy system automatycznie hamujący pojazd w wypadku nieoczekiwanej kolizji. Tak przystosowany samochód sprawdza się idealnie w zetknięciu z włoskim temperamentem kierowców południa.

W samochodach ŠKODY napęd na cztery koła realizowany jest za pośrednictwem jednego z najnowocześniejszych i najskuteczniejszych rozwiązań na świecie – międzyosiowego sprzęgła napędu 4×4. W trudnych warunkach drogowych, napęd płynnie i szybko rozdzielany jest pomiędzy koła przedniej i tylnej osi, przy zachowaniu wysokiego poziomu bezpieczeństwa.

Hubert Niedzielski