Doskonałe prognozy wartości rezydualnych dla nowej ŠKODY KAROQ

Skoda Karoq

Korzyści wynikające z zakupu nowego, kompaktowego SUV-a ŠKODY nie kończą się na samym etapie zakupu samochodu, a trwają z właścicielem aż do samego końca eksploatacji. Według niezależnych badań, model KAROQ będzie cieszył się dużym popytem na rynku wtórnym, gdzie będzie utrzymywał wyjątkowo wysoką wartość. Zależnie od konfiguracji modelu, po trzech latach i przebiegu 45 000 km ma zachować on na polskim rynku wtórnym nawet 65% swojej pierwotnej ceny.

Do długiej listy korzyści wynikających z wyboru ŠKODY KAROQ można dopisać kolejną, która jest mocną stroną całej gamy ŠKODY w Polsce: wysoką wartość rezydualną po kilku latach eksploatacji. Model KAROQ jest dostępny już od 87 900 zł (lub tylko 879 zł miesięcznej raty), przy tej cenie oferując bardzo bogate wyposażenie w wersji AMBITION. W skład wyposażenia standardowego tej wersji wchodzą między innymi obręcze ze stopów lekkich w rozmiarze 17 cali, trójramienna kierownica wielofunkcyjna z pakietem skórzanym, bezkluczykowe uruchamianie silnika KESSY GO, tempomat, elektryczne lusterka boczne oraz dwustrefowa klimatyzacja automatyczna CLIMATRONIC.

Zgodnie z tradycją marki, która od wielu lat gwarantuje jej tytuł niekwestionowanego numeru 1 polskiego rynku, zalety modelu KAROQ nie kończą się na samych jego cechach konstrukcyjnych, ani nawet na ofercie zakupu. Bezkonkurencyjnie niskie koszty eksploatacji zapewnia oferowany dla tego modelu w standardzie Pakiet przeglądów (obowiązujący przez pierwsze 4 lata lub do osiągnięcia przebiegu 60 000 km), który gwarantuje koszty obsługi w autoryzowanym serwisie oraz oryginalnych części i materiałów eksploatacyjnych bez dopłat właściciela.

 

Debiutujący model KAROQ zaprezentuje swojemu właścicielowi kolejną ze swoich przewag także w momencie, gdy ten będzie chciał go sprzedać. Jak wynika z niezależnej analizy Dariusza Wołoszki, Specjalisty ds. Wartości Rezydualnych w INFO-EKSPERT, kompaktowy SUV ŠKODY zachowa na przestrzeni lat wyjątkowo wysoką wartość. „Samochody marki ŠKODA od lat utożsamiane są z niezawodnością, funkcjonalnością oraz niskimi kosztami eksploatacji. Atuty te sprawiają, że auta są poszukiwane na rynku wtórnym i charakteryzują się niską utratą wartości” – zauważa Wołoszka. „Najnowszy model KAROQ łączy w sobie wszystkie zalety marki, a dodatkowo wpisuje się w nieustannie rosnącą popularność SUV-ów i crossoverów, co także wpłynie pozytywnie na wartości odsprzedaży tego modelu w przyszłości. Po trzech latach i przebiegu 90 tys. km, ŠKODA KAROQ zachowa około 60% swojej początkowej wartości. W tym samym okresie przy przebiegu 45 tys. km, wartości rezydualne sięgną nawet 65%. Są to jedne z najwyższych wyników w segmencie” – podsumowuje Wołoszka.

„Cieszymy się, że model KAROQ jest tak wysoko oceniany w niezależnych analizach także w tym zakresie. To wynik wielu lat realizowania konsekwentnej strategii i dużej dbałości w dostosowywaniu specyfikacji oraz oferty do potrzeb polskiego rynku” – komentuje ten wynik Maciej Nowak, Kierownik ds. produktu marki ŠKODA.

Hubert Niedzielski