Aston Martin – wielki powrót na Poznań Motor Show

Po czterech latach przerwy Aston Martin wraca do Poznania i zaprezentuje DB11 – spektakularny wyznacznik nowego standardu dla samochodów osobowych całkowicie nowej generacji.

Aston Martin

DB11 to najmocniejszy i cechujący się najwyższymi osiągami model produkcyjny „DB” w historii firmy Aston Martin. Rozpoznawalna od pierwszego wejrzenia stylistyka DB11 prezentuje się ze swojej natury dobrze, a jednocześnie całkowicie odmiennie. Jego bryła rozwija się płynnie od części przedniej po część tylną. Model DB11 korzysta z mocy i doskonałych osiągów ulepszonego silnika V12, jednak posiada opracowane całkowicie na nowo podwozie, zawieszenie, układ kierowniczy i elektronikę. Całkowicie nowe zawieszenie z układem amortyzacji adaptacyjnej i możliwością wyboru jednego z dostępnych trybów dynamiki wzbogaca możliwości modelu DB11. Moc: 608KM, Moment obrotowy: 700Nm, 0-100: 3,9s.

POZNAŃ MOTOR SHOW w liczbach
Największe w Polsce targi motoryzacyjne POZNAŃ MOTOR SHOW

6.04-09.04.2017 r.

———————

Gdzie?
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ul. Głogowska 14, 60-734 Poznań

Kiedy?
07 – 09 kwietnia 2017 r.DNI DLA SZEROKIEJ PUBLICZNOŚCI
06 kwietnia 2017 – PRESS DAY

Godziny otwarcia
PRESS DAY 8.00 – 18.00, DNI DLA SZEROKIEJ PUBLICZNOŚCI 10.00 – 18.00

CENY BILETÓW


——–

PRESS DAY (czwartek, 6 kwietnia 2017)
Bilety dostępne w przedsprzedaży i w kasach biletowych w dniu wydarzenia.
100 PLN brutto – cena biletów w przedsprzedaży za pośrednictwem:
Ticketpro, Tixer, Empik, Media Markt i Saturn.
120 PLN brutto – cena w kasach podczas wydarzenia.


——–

DNI DLA PUBLICZNOŚCI
(piątek, 7 kwietnia 2017)
20 PLN brutto – cena w kasach podczas wydarzenia.
15 PLN brutto – cena biletów w przedsprzedaży za pośrednictwem: Ticketpro, Tixer,
salonach Empik, Media Markt i Saturn.

(sobota, 8 kwietnia 2017)
30 PLN brutto – cena w kasach podczas wydarzenia.
23 PLN brutto – cena biletów w przedsprzedaży za pośrednictwem: Ticketpro, Tixer,
salonach Empik, Media Markt i Saturn.

(niedziela, 9 kwietnia 2017)
25 PLN brutto – cena w kasach podczas wydarzenia.
18 PLN brutto – cena biletów w przedsprzedaży za pośrednictwem: Ticketpro, Tixer,
salonach Empik, Media Markt i Saturn.


——–

BILET RODZINNY
Bilety rodzinne dostępne tylko w kasach, w cenach biletów z przedsprzedaży danego dnia.
(min. 3 osoby spokrewnione, w tym 1 dziecko do 13 roku życia. Cena biletu dla 1 osoby)

piątek – 15zł /os.
sobota – 23zł/os.
niedziela – 18zł /os.

 

WYBRANE WYDARZENIA
SAMOCHODY

Wystawa Aut Modyfikowanych

W/A/M to wystawa aut po tuningu wizualnym oraz mechanicznym organizowana przez ekipę Black Zone. Jedyne miejsce na całym terenie targów Poznań Motor Show, gdzie będzie można zobaczyć przerobione w efektowny sposób auta. Oprócz licznej grupy zmodyfikowanych aut, odbędzie się 2 runda międzynarodowych zawodów DB Drag Racing Association Poland, czyli pomiary decybeli w najgłośniejszych autach w Polsce i nie tylko organizowana przez democar.pl. Pokażemy Wam to czego nie doświadczycie w innym miejscu na terenie targów.

Organizator:
Stowarzyszenie Motoryzacyjne Black Zone,
democar.pl
Kiedy: 6.04-09.04.2017 r., teren otwarty k. Pawilonu 5A

Best Cars 2017

Best Cars 2017 to już 23. edycja motoryzacyjnego plebiscytu. Głosowanie odbywa się w 12 krajach Europy oraz w Chinach, Brazylii i Meksyku. Jury plebiscytu, którego członkiem może być każdy, wybiera najlepsze auta z 378 modeli podzielonych na 11 klas. Ogłoszenie polskich wyników odbędzie się podczas uroczystej gali zorganizowanej w ramach Poznań Motor Show 2017.

Organizator:
Auto Motor i Sport
Kiedy: 6.04.2017 r.

Motor Show Awards

Czwarta edycja plebiscytu dziennikarzy, w którym wezmą udział: Adam Kornacki, Włodzimierz Zientarski, Szymon Sołtysik, Wojciech Kukuła, Stanisław Sewastianowicz, Lech Potyński, Jacek Ociepko, Martin Śliwa, Kuba Bielak, Szymon Dziawer i Piotr Kozłowski.

Ponieważ każdy z nas jest inny i kieruje się czym innym w swoich motoryzacyjnych wyborach, chcemy podkreślić ten indywidualizm, dając dziennikarzom pełną swobodę w dokonaniu wyboru firm, które zasłużyły sobie na uznanie.

Dlatego w ramach Motor Show Awards 2017 przyznane zostaną nagrody osobiste jurorów oraz jedna wspólna nagroda główna Grand Prix. Laureatami mogą zostać tylko firmy, które są wystawcami na Poznań Motor Show 2017. Każdy z członków jury sam określa za co chce przyznać swoją nagrodę. Może to być wyróżnienie produktu, usługi, kampanii promocyjnej czy jakiegokolwiek innego działania firmy, która jego zdaniem zasługuje na uznanie. Ogłoszenie zwycięzców odbędzie się 6.04.2017 r. Każdy z członków kapituły opowie w kilku zdaniach o swoim wyborze.

WYBRANE WYDARZENIA
MOTOCYKLE

Custom Festival

Po raz ósmy w swojej historii i po raz szósty w ramach Poznań Motor Show redakcja magazynu motocyklowego „Custom” organizuje Mistrzostwa Polski Motocykli Customowych.
W pawilonie 7 będzie można zobaczyć najlepsze customowe maszyny jakie wyjechały z polskich warsztatów w ostatnim czasie. Strefę Custom wypełniają: długie i smukłe choppery, potężne cruisery, komfortowe baggery, zgrabne cafe racery, agresywne street fightery, klimatyczne motocykle w oldschoolowym stylu, imponujące trójkołowce oraz customy na bazie motocykli pochodzących z krajów byłego bloku wschodniego. Wszystkie te dwu i trójkołowe cudeńka zbudowane są przez ludzi obdarzonych niewyczerpaną wyobraźnią i zmysłem estetycznym, które łączą z wysokimi umiejętnościami warsztatowymi. Tylu niepowtarzalnych motocykli napędzanych benzyną i marzeniami nie zobaczycie w naszym kraju w jednym miejscu nigdzie indziej!

Organizator:
Magazyn motocyklowy „Custom”
Kiedy: 6.04-09.04.2017 r. pawilon nr 7

 

Pokazy Stuntu

To ekstremalne emocje, zagwarantowane przez kaskaderskie pokazy motocykli i quadów.
Jedno koło w górze to za mało, a trzy to jeszcze wyzwanie. Zapraszamy na otwarte tereny
Poznań Motor Show, by zobaczyć mistrzowskie wyczyny najlepszych, najbardziej utalentowanych stunterów, którzy po raz kolejny zadziwią nas swoimi umiejętnościami.

Kiedy: 6.04-09.04.2017 r., sektor 10, przy pawilonie 6A

Żeński pierwiastek targów Poznań Motor Show

Również podczas tegorocznej edycji Motor Show nie zabraknie przedstawicielek płci pięknej. Na stanowisku dziewczyn z portalu Speed Ladies pojawią się panie, które inspirują swoją motoryzacyjną działalnością. Póki co możemy zdradzić kilka najciekawszych punktów: Girls Trip – motocyklowe podróżniczki marzeń, Air Sister – dziewczyny i ich cuda pisane aerografem czy Law Ride – radca prawny pełniący codzienny dyżur motocyklowy, który podpowie na co zwrócić uwagę kupując motocykl. Dodatkowo w dziecięcej strefie motocyklowej największą atrakcją na pewno będą Pit Biki YCF czyli motocykle dedykowane dzieciom od 3 roku życia.

Kiedy: 6.04-09.04.2017 r., pawilon 8A

NOWOŚCI TARGOWE
SAMOCHODY

BMW
W Poznaniu swoją wizję współczesnego luksusu w świecie motoryzacji połączonego z najwyższymi osiągami i perfekcyjnym prowadzeniem zaprezentuje BMW. Nie zabraknie również stoiska MINI. Więcej informacji ujawnimy już wkrótce.

Pawilon 3

————————————————-


MERCEDES

Motywem przewodnim tegorocznego wystąpienia Mercedes-Benz Polska będzie 50-lecie istnienia marki AMG. Na targach w Poznaniu zostaną zaprezentowane najnowsze modele takie jak AMG GT Roadster oraz Klasa E 63 AMG S 4MATIC+ o mocy 612 KM z innowacyjnym napędem, który zapewnia zmienny rozdział momentu obrotowego między osiami. Największą perełką stoiska Mercedesa będzie jednak przywieziony prosto z Affalterbach zabytkowy Mercedes 300 SEL AMG – jeden z pierwszych i do dziś najbardziej rozpoznawalnych klasyków AMG z czasów powstania marki. Wszystko to na ponad 2000m², czyli trzykrotnie większej ekspozycji niż w 2016 roku!

 

Mercedes-Benz podczas targów motoryzacyjnych w Poznaniu ma również do dyspozycji atrakcje dla najmłodszych. Dzięki specjalnie przygotowanemu programowi plenerowemu dla najmłodszych – dzieci będą miały okazję do poznania zasad poruszania się po drodze. Do dyspozycji dla najmłodszych będą samochodziki spod znaku trójramiennej gwiazdy oraz rowery. Dzieci, pod okiem instruktorów, na specjalnie przygotowanej trasie nauczą się prawidłowo odczytywać znaki, wykonywać skręty oraz podejmować bezpieczne decyzje. Na najmłodszych czekają również „bezpieczne” gadżety.

Ponadto na plenerowym stoisku – Mercedes-Benz zaprezentuje swój flagowy model – Klasę E. Zastosowane w tym modelu innowacje techniczne zapewniają nieznany dotąd poziom komfortu i bezpieczeństwa, wspomagając przy tym kierowcę. Dla odwiedzających targi Mercedes przygotował specjalne pokazy systemów Intelligent Drive. Zaprezentowany zostanie m.in. Remote Parking Assist – system ten pozwala zajmować i opuszczać miejsca parkingowe zdalnie, przy użyciu aplikacji na smartfona. W rezultacie podróżujący mogą z łatwością wsiadać lub wysiadać z pojazdu, nawet jeśli przestrzeń parkingowa jest ograniczona.

Pawilon 3

————————————————-

CITROËN
Komfort i innowacyjne podejście do projektowania samochodów to znak rozpoznawczy marki Citroën. W Poznaniu zobaczymy m.in. nowego Citroëna C3 oraz DS 7 Crossback. Nie zabraknie również pozostałych modeli marki. Więcej informacji ujawnimy już wkrótce.

Pawilon 5


————————————————-

ROLLS-ROYCE
Wyrafinowane, kunsztowne i luksusowe w każdym calu samochody marki Rolls-Royce będziemy mogli także podziwiać w Poznaniu. Więcej informacji ujawnimy już wkrótce.

Pawilon 3

————————————————-

INFINITI
Na stoisku Infiniti najwięcej spojrzeń będzie z pewnością przyciągał premierowy, doskonały technicznie sportowy sedan Q50. Więcej informacji ujawnimy już wkrótce.

Pawilon 3

————————————————-

 

MITSUBISHI
Obecność Mitsubishi w Poznaniu będzie okazją do świętowania 100-lecia samochodów Mitsubishi- dokładnie 100 lat temu pierwsze Mitsubishi Model-A zjechało z taśmy fabryki Kobe Mitsubishi Shipyard. Był to pierwszy – zaprojektowany i wyprodukowany w Kraju Kwitnącej Wiśni – japoński samochód. Jednym z najważniejszych rozdziałów bogatej historii firmy Mitsubishi Motors Corporation, słynącej z produkcji niezawodnych samochodów 4×4, był rajd Dakar, w którym MMC jako jedyny producent w historii tego rajdu trymfował aż 12-krotnie. Dlatego honorowym gościem w Poznaniu będzie Hiroshi Masuoka – 2-krotny zwycięzca rajdu Dakar, od kilkudziesięciu lat związany z marką Mitsubishi. Hiroshi Masuoka weźmie udział w konferencji prasowej MMC i spotka się z dziennikarzami. Oprócz spotkania z tym niezłomnym i niezwykle utalentowanym człowiekiem, na stoisku Mitsubishi Motors czeka odświeżona gama samochodów tej marki – modele ASX 2017, Outlander 2017, Outlander PHEV 2017 oraz przygotowane do jazdy w trudnym terenie modele

Mitsubishi L200 Monster i Pajero Adventure. W Poznaniu przedstawimy także więcej informacji na temat zupełnie nowego modelu Mitsubishi Eclipse Cross, którego światowa premiera odbyła się podczas wystawy Geneva Motor Show 2017.

Pawilon 3

————————————————-

 

VOLKSWAGEN
Volkswagen Arteon – polska premiera podczas Poznań Motor Show

Arteon – awangardowe Gran Turismo, które w hierarchii aut Volkswagena plasuje się powyżej Passata, po raz pierwszy w Polsce zostanie zaprezentowany podczas Poznań Motor Show. Arteon łączy elementy stylistyczne klasycznego samochodu sportowego z elegancją i przestronnością aut o nadwoziu typu fastback. Pięciomiejscowe Gran Turismo jest więc stworzone dla tych, którzy poszukują pięciodrzwiowego auta o sportowej sylwetce, a przy tym funkcjonalnego w codziennym użytkowaniu, wyróżniającego się eleganckimi kształtami i wyposażonego w najnowocześniejsze rozwiązania techniczne. Pod maską znajdują się silniki o mocy od 150 do 280 KM. Polskie ceny zostaną ogłoszone 6 kwietnia podczas konferencji prasowej marki Volkswagen. Pierwsze samochody do klientów trafią w czerwcu.

Pawilon 3A

————————————————-

 

SEAT

Główną atrakcją tegorocznego stoiska SEAT będzie kultowy model Ibiza najnowszej generacji – pierwsze auto Grupy VW zbudowane na nowej platformie MQB A0, gwarantującej znakomite właściwości jezdne. Nowy SEAT Ibiza to także wyrazisty design, najnowsze technologie oraz wyjątkowa dynamika. Na stoisku pokażemy również najmocniejszego seryjnie produkowanego Leona CUPRA w historii SEAT-a – auto o mocy 300 KM z napędem 4×4 w wersji ST, które po raz pierwszy pozwoliło SEAT-owi na pokonanie bariery 5 sekund w sprincie do setki. Niewątpliwą atrakcją dla gości Poznań Motor Show 2017 będzie również polska premiera Mii by COSMO – wyjątkowego miejskiego samochodu, którego specjalna wersja powstała przy współpracy z popularnym magazynem COSMOPOLITAN. Oczywiście wszyscy zwiedzający poznańskie targi będą mogli zasiąść także za kierownicą pozostałych aut z portfolio hiszpańskiej marki: Alhambry oraz Toledo.

Pawilon 3A

————————————————-

 

ŠKODA

ŠKODA przedstawi 4 nowe modele:

ŠKODA CITIGO zostanie zaprezentowana z całkowicie przeprojektowaną przednią częścią i unowocześnionym wnętrzem. To miejskie auto dostępne jest w wersji trzy lub pięciodrzwiowej, zachwyca dużą ilością miejsca, wysokim poziomem bezpieczeństwa, łatwą obsługą i szczególnie wydajnymi silnikami benzynowymi oraz tradycyjnie atrakcyjnym stosunkiem ceny do jakości.

ŠKODA RAPID. Jej modernizacja jest szczególnie uderzająca z przodu pojazdu. Zmodyfikowane światła przeciwmgielne zamontowano w zaprojektowanej od nowa dolnej części przedniego zderzaka. Światła w zależności od wersji wyposażenia łączyć może chromowany pasek, optycznie poszerzający przedni pas nadwozia. Gama silnikowa obejmuje teraz także dwie trzycylindrowe jednostki 1.0 TSI charakteryzujące się wydajną i przyjazną środowisku, a jednocześnie zapewniającą dynamiczne osiągi pracą.

ŠKODA KODIAQ to pierwszy tak duży model w historii marki, opcjonalnie dostępny w wersji siedmiomiejscowej. ŠKODA wkracza do segmentu największych SUV-ów, w którym nie miała jeszcze swojego reprezentanta, za cel obierając zredefiniowanie terminu „SUV”.Przy długości 4,7 metra mieści w kabinie do siedmiu pasażerów lub jeden z największych w segmencie bagażników.

ŠKODA OCTAVIA po faceliftingu zachwyca nową przednią i tylną częścią, nowoczesnymi rozwiązaniami wspomagającymi kierowcę, systemami łączności multimedialnej, a także nowymi elementami wyposażenia. W górnej części swojego segmentu bestseller ŠKODY wyznacza nowe standardy pod względem przestrzeni, funkcjonalności, bezpieczeństwa i komfortu, technologii projektowania i ceny.

Pawilon 3A

————————————————-

HYUNDAI

Podczas marcowych targów motoryzacyjnych w Genewie Hyundai zaprezentował i30 Nowej Generacji w wersji Wagon – drugi model z rodziny i30, po debiutującej właśnie w salonach wersji 5-drzwiowej. Nowy Hyundai i30 utrzymuje ponadczasowy design widoczny w eleganckiej, a jednocześnie uniwersalnej linii nadwozia. Opływowe nadwozie i30 Wagon nie wymusza kompromisu w zakresie pojemności przestrzeni bagażowej, która wynosi 602 l (VDA 211) oraz 1 650 l (VDA 214) przy rozłożonych siedzeniach i jest to jeden z wiodących wyników w segmencie. Dodatkowa przestrzeń zawierająca wygodne schowki znajduje się pod podłogą bagażnika. i30 Wagon Nowej Generacji oferuje najnowsze rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa oraz connectivity. Standardowe wyposażenie samochodu obejmuje m.in system autonomicznego hamowania, system kontroli poziomu uwagi kierowcy, inteligentne światła drogowe i system utrzymywania pasa ruchu. Gama silników oferowanych w i30 Wagon składa się z ekonomicznych jednostek turbo o zwiększonej wydajności i dynamice. Klienci mają do wyboru trzy silniki benzynowe i jeden silnik diesla 1.6l o trzech mocach. i30 Wagon dostępny jest z nowymi, benzynowymi jednostkami napędowymi – czterocylindrowym silnikiem 1.4 T-GDI o mocy 140 KM oraz trzycylindrowym silnikiem 1.0 T-GDI o mocy 120 KM. Inżynierowie z niemieckiego centrum badawczo-rozwojowego Hyundaia sprawdzali dynamikę jazdy Nowego i30 podczas wymagających testów na zróżnicowanych drogach europejskich a także na słynnym torze Nürburgring. Na komfort prowadzenia i dynamikę wpływa także sztywne i lekkie nadwozie, wykonane w 53 % ze stali o wysokiej wytrzymałości. Światowa premiera modelu i30 Nowej Generacji w wersji Wagon miała miejsce podczas międzynarodowych targów motoryzacyjnych w Genewie. Pierwsza prezentacja modelu i30 Wagon w Polsce odbędzie się 6 kwietnia, w trakcie poznańskich targów motoryzacyjnych Poznań Motor Show 2017.

Podczas targów motoryzacyjnych Motor Show 2017 w Poznaniu Hyundai zaprezentuje także unikatowy model IONIQ we wszystkich trzech oferowanych wersjach napędowych. Debiutujący IONIQ Plug-in pojawi się w salonach latem i jest ostatnią odsłoną modelu – po dostępnych już w sprzedaży autach z napędem hybrydowym i elektrycznym.

IONIQ jest częścią globalnej strategii rozwoju Hyundaia, w ramach którego marka chce zaoferować swoim Klientom do 2020 roku aż 14 ekologicznych samochodów – w tym 5 modeli hybrydowych,

cztery hybrydowe z możliwością dodatkowego doładowania, cztery auta elektryczne oraz samochód zasilany wodorem. Od chwili wprowadzenia modelu IONIQ Hybrid w drugiej połowie 2016 roku, zdobył on w całej Europie 13 nagród, w tym kilka tytułów Samochód Roku, a także najbardziej prestiżowe wyróżnienie w dziedzinie designu Red Dot oraz 5 gwiazdek w testach Euro NCAP za doskonały pakiet bezpieczeństwa. IONIQ Plug-in łączy w sobie najlepsze cechy dwóch napędów. Został wyposażony w nowy, czterocylindrowy silnik 1.6 GDI o maksymalnej mocy 105KM i momencie obrotowym 147Nm oraz silnik elektryczny 45kW zasilany polimerowymi akumulatorami litowo-jonowymi, zapewniającymi zasięg do 63 km. Emisja CO2 wynosi 26g/km a zużycie paliwa 1.1l / 100 km (w cyklu mieszanym). Uzupełnieniem 5-letniej gwarancji bez limitu kilometrów jest konkurencyjna gwarancja na akumulatory, która wynosi 8 lat lub 200 000 kilometrów.

Pawilon 5

————————————————-

 

KIA

Podczas poznańskiego Motor Show, Kia zaprezentuje niemal całą gamę oferowanych modeli.

Najważniejszym elementem stoiska koreańskiej marki będzie po raz pierwszy, premierowo pokazane w Polsce jej pierwsze Gran Turismo – Stinger! Zaledwie miesiąc po europejskim debiucie w Genewie. Elegancki, sportowy sedan o sylwetce coupé na pewno przykuje uwagę agresywnym designem linii nadwozia, estetyką i przestronnością wnętrza, a imponujące dane techniczne dopełnią tylko formalności i sprawią, że serce zabije szybciej. Obok Stingera w Poznaniu główną rolę ogrywały będą dwa modele idealnie pasujące do miasta – nowe generacje modeli Picanto oraz Rio. Nowa Kia Picanto wkroczy w Poznaniu do segmentu A pełna energii i charakteru! Oferowana m.in. w pakietach stylistycznych GT Line, z nowym systemem multimedialnym oraz jako pierwszy przedstawiciel swojej klasy z autonomicznym układem wspomagana hamowania awaryjnego. Nowa Kia Rio dostępna jest już w sprzedaży od bieżącego miesiąca. Całkowicie nowy wygląd, fantastyczne materiały, niespotykane w segmencie właściwości jezdne – to tylko niektóre jej zalety. Dopełnieniem obecności Kia będzie kolejny sportowy akcent jakiego w Poznaniu nie mogłoby zabraknąć – Kia Lotos Race także odwiedzi hale targowe!

Pawilon 5

————————————————-

 

TOYOTA

Toyota Prius

20 lat temu wraz z Toyotą Prius zadebiutował na rynku pierwszy napęd hybrydowy. Obecnie jest to najpopularniejsze auto hybrydowe na świecie. Prius 4. generacji stanowi największy przełom w rozwoju technologii hybrydowej od momentu debiutu w 1997 roku. Zużywa tylko 3,3 l/100 km paliwa i emituje 76 g/km CO2. Ponadto samochód może poruszać się na samym silniku elektrycznym przez ponad 70% czasu jazdy. Nowy model zbudowany na nowatorskiej platformie TNGA zapewnia dużą sztywność nadwozia, pewność i stabilność prowadzenia, nisko położony środek ciężkości oraz wysoki poziom bezpieczeństwa. Model otrzymał tytuł najbezpieczniejszego

Toyota Prius Plug-in Hybrid

Prius Plug-in Hybrid drugiej generacji przez wielu analityków jest uważany za najbardziej wydajny model wykorzystujący silnik spalinowy. Samochód łączy zalety nowego Priusa i auta elektrycznego o dużym zasięgu. Nowa hybrydowa Toyota ładowana z zewnętrznej sieci może rozpędzić się do 135 km/h na samym silniku elektrycznym, a jej zasięg w trybie EV wynosi teraz 50 km. Średnie zużycie paliwa to tylko 1 l/100 km. Do innowacyjnych technologii, jakie zastosowano w nowym modelu, należy nowy system ogrzewania baterii, panele fotowoltaiczne na dachu, które zwiększają zasięg auta w trybie EV, oraz klimatyzacja oparta na pompie ciepła z wtryskiem gazu.

Toyota C-HR Hybrid

C-HR to zupełnie nowy model w ofercie Toyoty. Samochód wprowadza do segmentu crossoverów napęd hybrydowy oraz nowe podejście do stylistyki, wyrażające się w połączeniu dynamicznej sylwetki, mocnych przetłoczeń i ostrych linii. Kompaktowy crossover został zbudowany na platformie TNGA, która zapewnia mu nisko położony środek ciężkości, bardzo sztywne nadwozie i bardzo dobre właściwości jezdne. Pod maską Toyoty C-HR Hybrid pracuje napęd hybrydowy IV generacji o mocy 122 KM. Samochód zużywający tylko 3,6 l/100 km i emitujący 82 g/km CO2 jest najbardziej oszczędnym crossoverem na polskim rynku. Toyota C-HR Hybrid cieszy się bardzo dużą popularnością wśród klientów – wersję z tym napędem wybiera 80% nabywców nowego crossovera Toyoty.

Toyota RAV4 Hybrid

Toyota RAV4 jest prekursorem segmentu SUV i najpopularniejszym średnim SUV-em w Polsce. Wersja hybrydowa to najbardziej oszczędny, najmocniejszy i najszybszy RAV4 w historii. Napęd hybrydowy o łącznej mocy 197 KM składa się z silnika benzynowego 2.5 16V VVT-i i silnika elektrycznego. Auto przyspiesza od 0 do 100 km/h w 8,3 s i spala średnio 5,1 l/100 km. Do prędkości 50 km/h może pokonać kilka kilometrów na samym silniku elektrycznym. RAV4 Hybrid AWD ma napędzający tylne koła dodatkowy silnik elektryczny 68 KM. Auto wyposażone jest w wiele systemów bezpieczeństwa, m.in. w kamerę 360 stopni oraz rozbudowany pakiet Toyota Safety Sense w standardzie od wersji Premium.

Toyota Yaris Hybrid

W tym roku debiutuje zmodernizowana wersja Yarisa, która nawiązuje stylistyką do Yarisa WRC 2017. Zmiany stylistyczne wprowadziły bardziej dynamiczny wygląd nadwozia podkreślony światłami LED oraz unowocześnione wnętrze. Samochód oferuje jeszcze cichszą pracę napędu, pewniejsze prowadzenie i lepsze właściwości jezdne.

Toyota Yaris jest jedynym w Polsce przedstawicielem pojazdów miejskich, który daje do wyboru trzy rodzaje napędów – benzynowy, Diesla oraz innowacyjny napęd hybrydowy o mocy 100 KM, zużywający w mieście zaledwie 3,1 l/100 km.

Toyota Yaris jest liderem segmentu pod względem bezpieczeństwa – świadczy o tym 5 gwiazdek w testach Euro NCAP oraz unikalny w klasie aut miejskich dostępny w standardzie pakiet Toyota Safety Sense.

Toyota Auris Hybrid

Toyota Auris to jeden z najpopularniejszych samochodów kompaktowych w Polsce. Samochód jest dostępny z trzema rodzajami napędu – benzynowym, wysokoprężnym i hybrydowym. Auris Hybrid, najpopularniejszy samochód hybrydowy w Polsce, jest bezkonkurencyjnym kompaktem w dziedzinie kosztów użytkowania. Napęd o mocy 136 KM zapewnia średnie zużycie paliwa 3,5 l/100 km.

Elegancki, dynamiczny design został podkreślony światłami LED. Interesująca linia nadwozia została w wersji Touring Sports połączona z przestronnym bagażnikiem o pojemności 600 l. Na wyposażenie składają się m.in. bogaty pakiet systemów bezpieczeństwa czynnego Toyota Safety Sense, system multimedialny Toyota Touch 2 z ekranem dotykowym, kamera cofania i czujniki parkowania.

Pawilon 5


————————————————-

 

HONDA

Podczas tegorocznej edycji genewskiego salonu samochodowego, Honda zaprezentowała zupełnie nową generację modelu Civic Type R, którego produkcja ruszy już latem 2017 roku. Model, który powstał w oparciu o wieloletnią tradycję i doświadczenie Hondy w budowie niezwykle mocnych hot hatchy, stanowi szczytowe osiągnięcie w zakresie osiągów.

Konstrukcja nowej Hondy Civic Type R oparta została na rozwiązaniach zapożyczonych z cywilnej wersji modelu Civic w wersji hatchback. Ten niezwykły pojazd zaprojektowano z myślą o znakomitym prowadzeniu i dostarczaniu radości z jazdy zarówno po drogach publicznych, jak i na torze wyścigowym.

Zmodyfikowany silnik 2.0 VTEC TURBO oraz 6-stopniowa przekładnia manualna

Serce poprzedniej, wielokrotnie nagradzanej generacji modelu Civic Type R, czyli dwulitrową jednostkę VTEC TURBO, poddano gruntownym modyfikacjom, dzięki czemu oferuje ona teraz 320 KM mocy maksymalnej oraz maksymalny moment obrotowy wynoszący 400 Nm. Za sprawą zmian wprowadzonych w układzie sterowania pracą silnika, poprawiono sposób reakcji przepustnicy, co powinno w istotnym stopniu zwiększyć przyjemność z prowadzenia tego auta.

Sześciostopniową przekładnię manualną, która wyróżnia się niezwykle wysoką precyzją, płynnością i kulturą pracy, wzbogacono o system kontroli prędkości obrotowych silnika RMCS (ang. Rev Match Control System), dzięki któremu kierowca ma teraz zagwarantowane jeszcze lepsze wyczucie reakcji samochodu.

Sztywniejsze podwozie oraz ulepszone zawieszenie

Nowy Civic Type R korzysta z nadwozia nowej Hondy Civic hatchback, którego strukturę wzmocniono w newralgicznych punktach konstrukcyjnych. Dzięki temu, w porównaniu z poprzednią generacją modelu Type R, obecna charakteryzuje się do 38% większą sztywnością skrętną.

Modyfikacjom poddano również układ przedniego zawieszenia cywilnej odmiany hatchbacka, oparty na kolumnach MacPhersona. Zmiana geometrii zaowocowała wydatnym ustabilizowaniem toru jazdy podczas gwałtownego ruszania i przyspieszania. Z tyłu, w nowym układzie niezależnego wielowahaczowego zawieszenia z modelu Civic hatchback, zastosowano nowe wahacze o zwiększonej sztywności.

Większy wybór trybów jazdy

Bogatszy w porównaniu z poprzednią generacją modelu wybór trybów jazdy przekłada się na większą funkcjonalność nowej Hondy Type R. Poza dostępnym uprzednio trybem +R, pojawił się również nowy tryb Comfort. Zależnie od wyboru dokonanego przez kierowcę, zmianie ulega charakterystyka tłumienia amortyzatorów, siła wspomagania w układzie kierowniczym, skok i kultura pracy drążka zmiany przełożeń, a także sposób reakcji przepustnicy.

Poprawione właściwości aerodynamiczne to lepsza stabilność podczas szybkiej jazdy

W porównaniu z poprzedniczką, nowa Honda Civic Type R otrzymała jeszcze bardziej rozbudowany pakiet rozwiązań mających na celu poprawę parametrów aerodynamicznych, w tym m.in. wygładzoną płaszczyznę podwozia o niższym współczynniku oporu powietrza, lekki tylny spojler oraz zoptymalizowaną krawędź spływu linii dachowej. Muskularne, drapieżne nadwozie Type R wyróżnia się najlepszym w swojej klasie stosunkiem współczynnika siły nośnej i oporu powietrza, co przekłada się na znaczną poprawę stabilności podczas szybkiej jazdy.

Produkowana w Europie z przeznaczeniem na najważniejsze rynki globalne

Planowo, produkcja nowego Civica Type R ma ruszyć latem 2017 roku w brytyjskich zakładach Hondy w Swindon, skąd 10 generacja modelu Civic będzie eksportowana na rynki całego świata.

Nowy Type R dostępny będzie w Europie oraz na innych światowych rynkach, włącznie z Japonią i USA, gdzie Honda ze znaczkiem Type R oferowana będzie po raz pierwszy w historii.

 

Honda Civic Sedan

Honda Civic sedan dziesiątej generacji to nowy, sportowy, czterodrzwiowy model segmentu C. Jednocześnie jest to najbardziej zaawansowana konstrukcja w historii firmy, która wprowadza nową jakość w segmencie samochodów kompaktowych.

„Stworzenie Civica dziesiątej generacji było najbardziej ambitnym zadaniem, jakiego podjął się zespół Hondy,” powiedział Mitsuru Kariya, główny inżynier i lider globalnych projektów. „Oprócz zakrojonych na szeroką skalę prac badawczo-rozwojowych, proces ten wymagał wdrożenia wielu operacji sprzedażowych i marketingowych na całym świecie, od Ameryki Północnej i Japonii, poprzez Europe, po Amerykę Południową i Azję. Nasz nowy model, będący najbardziej sportową wersją Civica w historii, wyznacza nowe standardy w klasie kompaktowej w zakresie dynamicznych osiągów, ekonomiki eksploatacji, przestrzeni wewnątrz, bezpieczeństwa i jakości wykonania.”

Nadwozie Hondy Civic sedan jest szersze, dłuższe i niższe od modelu poprzedniej generacji, co pozwoliło uwypuklić sportowe cechy nowej konstrukcji. Nowy Civic ma też krótsze zwisy zwracające uwagę na dobre właściwości aerodynamiczne samochodu. Uzupełnieniem całości jest agresywny przedni pas nadwozia, z którym komponują się wydatne nadkola oraz wyprofilowane wloty powietrza z przodu i z tyłu.

Nowa Honda Civic sedan została zaprojektowana od podstaw w celu osiągnięcia doskonałych właściwości jezdnych. Lekka, bardzo sztywna karoseria – stworzona z wykorzystaniem innowacyjnych rozwiązań inżynieryjnych oraz nowoczesnych technik konstrukcyjnych – pozwala uzyskać niski środek ciężkości, natomiast nowe, wyrafinowane zawieszenie zapewnia bardzo dobre prowadzenie samochodu.

Dzięki zastosowaniu szerszej i dłuższej płyty podłogowej, Civic sedan jest jednym z najprzestronniejszych aut w segmencie. Całkowicie przeprojektowane wnętrze tego modelu wyróżnia się prostym designem, nowymi rozwiązaniami technicznymi, wysokogatunkowymi materiałami wykończeniowymi, a także niżej umieszczonymi fotelami. Ponadto, nowy Civic sedan oferuje obszerny przedział pasażerski, pojemny bagażnik oraz praktyczne rozwiązania konstrukcyjne. Opracowany przez Hondę system informacji, rozrywki i łączności Honda CONNECT drugiej generacji zapewnia integrację z Apple CarPlay i Android Auto.

W nowej Hondzie Civic sedan debiutuje silnik benzynowy VTEC TURBO, który został opracowany pod kątem wydajności i wysokich osiągów, zapewniających prawdziwą przyjemność z jazdy.

Pakiet systemów bezpieczeństwa aktywnego oraz układów wspomagających kierowcę Honda Sensing zastosowany we wszystkich wersjach Hondy Civic sedan sprawia, że model ten jest jednym z najbezpieczniejszych aut w swojej klasie.

Podejście do projektu nowego Civica, a także zastosowane w nim rozwiązania techniczne potwierdzają pozycję Hondy, jako sportowej, zaawansowanej technicznie marki, która stawia na rynek europejski i samochody segmentu C.

Pawilon 5

 

————————————————-

 

MASERATI

LEVANTE – nowy rozdział w historii Maserati.

Świat motoryzacyjny czekał na kolejne auto opracowane przez genialnych stylistów włoskich, warto było. LEVANTE , piękny, dynamiczny, pierwszy SUV w wersji GT. Świetne ukoronowanie 100-letniej historii marki. Napędzany silnikiem benzynowym 3.0 V6 wyprodukowanym przez Ferrari o mocy 430 KM lub dynamicznym silnikiem dieslowskim o mocy 275 KM (VM Motori) brzmiącym nie jak typowy diesel, LEVA NTE jest boski. W obu modelach zawieszenie pneumatyczne i napęd 4×4 są w standardzie, najniższy środek ciężkości wśród aut tego segmentu i szeroki rozstaw osi powodują, że tym autem podróżuje się bardzo komfortowo, z efektami sportowymi i przy wszędzie rozpoznawalnym tzw. dźwięku Maserati. Levante jest stabilny nawet przy maksymalnych prędkościach, a dobrze zestrojony układ napędowy zapewnia zwinność  typową dla mniejszych aut sportowych. Jeżeli ktoś będzie próbował jazdy Off-road to się mile zaskoczy. Levante na zwykłych drogach i na bezdrożach jest świetny, pewny siebie, dynamiczny i komfortowy.

Quattroporte. Ten flagowy model Maserati był i nadal jest świetnym polaczeniem dystynkcji, komfortu i prawdziwie sportowych emocji. W segmencie Premium wyróżnia się piękna włoską stylistyką, kapitalnymi osiągami wspartymi słynnym i niepowtarzalnym tzw. Dźwiękiem Maserati. Quattroporte zawsze wzbudzał zdrowe emocje a prezentowany najnowszy model poliftingowy ma nowy, agresywny przód znamionujący jego dynamikę.

Model Ghibli postawil bardzo wysoko poprzeczke dla tego segmentu, zdominowanego przez lata przez marki niemieckie. Dynamika Ghibli, komfortowa ilosc miejsca dla pasazerow, najnowsze rozwiazania z zakresu technologii i najwyzsze oceny w zakresie bezpieczenstwa czynnego i biernego wsparte urzekajaca linia nadwozia, ktora moga stworzyc tylko wloscy projektanci – to powoduje ze Ghibli mocno zaznaczyl sie na naszym rynku.

Symbol i prawdziwa perła Maserati. Duża moc, piękny „ryk” V8-mki, jeden z ostatnich już silników wolnossących na rynku. Ten model odkąd tylko się ukazał zawsze wzbudzał zachwyt a za kierowcami podążały zazdrosne spojrzenia. Prezentowany GranCabrio MC wersja Centenario zaprezentowany na 100-lecie Maserati zapewnia emocje, prestiż i dumę z posiadania auta unikalnego, którego czas się nie ima.

Pawilon 5

PEUGEOT

3008 – Samochód Roku 2017

Nowy SUV Peugeota został wybrany w Genewie Samochodem Roku 2017 przez jury składające się z 58 europejskich dziennikarzy. Członkowie jury nagrodzili stylistykę nadwozia i wnętrza kabiny oraz zalety użytkowe nowego modelu. Ten prestiżowy tytuł wzbogacił imponującą listę około dwudziestu nagród, które nowy Peugeot 3008 zebrał do tej pory. To pierwszy SUV, który zdobył nagrodę COTY w ciągu jej historii, a jednocześnie piąty model Peugeot, który został nią wyróżniony. W Poznaniu zostanie zaprezentowany także w sportowej wersji GT.

Na stoisku Peugeot nie zabraknie również pozostałych przebojowych SUV-ów marki – 5008, który będzie świętował w Poznaniu polską premierę i doskonale przyjętego na rynku 2008.

Pawilon 5

————————————————-

 

ASTON MARTIN

Na stoisku Aston Martin zaprezentuje swój sportowy supersamochód – DB11.
Więcej informacji wkrótce.

Pawilon 5

————————————————-

 

FIAT

Zwiedzający będą mogli przymierzyć się do kompletnej gamy Tipo, który przebojem wszedł na rynek oraz rodziny Fiata 500 – od bestsellerowej „500” przez nowoczesny crossover 500X po rodzinny minivan 500L. Dodatkowo atrakcją będzie doskonale prowadzący się, 170-konny kabriolet Abarth 124 Spider.

Pawilon 5

ALFA ROMEO

Jedną z największych atrakcji stoiska Alfa Romeo będzie polska premiera zachwycającego SUV-a Alfa Romeo Stelvio. W gamie Alfy Romeo premierowemu Stelvio będą towarzyszyć piękna Giulia, wielokrotnie nagradzana Giulietta w odnowionym wydaniu oraz przyspieszający bicie serca sportowy kabriolet 4C Spider.

Pawilon 5

JEEP

Jedną z największych atrakcji stoiska Jeepa będzie polska premiera wychodzącego poza utarte standardy Jeepa Compass. Prezentowana pełna gama Jeepa oprócz nowego Compassa obejmie także notującego rekordową sprzedaż w Polsce kompaktowego Renegade’a, oferującego bezkompromisową jakość Cherokee, najlepszego SUV-a w historii marki Grand Cherokee oraz ikonę Jeepa – Wranglera.

Pawilon 5

————————————————-

 

LAND ROVER

Nowy model Discovery stanowi ucieleśnienie wyznawanej przez markę Land Rover maksymy Above and Beyond, doskonale opisującej połączenie typowo brytyjskiej doskonałości z duchem niezapomnianej przygody. To autentyczny SUV z miejscem dla siedmiu dorosłych osób, o niezrównanej charakterystyce i poziomie uniwersalności. Codzienna pomysłowość pozostaje w samym sercu Discovery od 27 lat. Nowy Discovery oznacza początek nowej ery, w którą wchodzimy z ponad 1,2 miliona klientów towarzyszących nam w każdym kroku naszej podróży. Model piątej generacji zbudowano w oparciu o solidną, bezpieczną i lekką, pełnowymiarową strukturę nadwozia SUV Land Rovera, zapewniającą komfort i możliwości dostosowania na niespotykanym dotąd poziomie.

Pawilon 5

————————————————-

 

FERRARI

Włoska stajnia z Maranello w pełni mocy zaznaczy swój udział podczas Poznań Motor Show.
Więcej szczegółów już wkrótce.

Pawilon 5

————————————————-

VOLVO

Nowy model XC60 ma przed sobą ważne zadanie: musi godnie zastąpić poprzedni model, bardzo lubiany przez klientów. Aby tak się stało, samochód został zbudowany na nowo od podstaw. Najnowsza platforma podwoziowa SPA, nowe silniki Drive-e, nowa architektura elektroniczna, silniki, design i systemy bezpieczeństwa. Oto specyfikacja techniczna modelu, który zawiera wszystkie najlepsze cechy marki Volvo.
Pawilon 5

SUZUKI

Na Targach Motor Show w Poznaniu Suzuki po raz pierwszy w Polsce zaprezentuje najnowszą generację modelu Swift, który dołączy do gamy samochodów miejskich japońskiej marki.

Suzuki Swift, wprowadzony do sprzedaży w listopadzie 2004 roku, to model, który był pierwszym etapem w odnowie światowej gamy produktowej marki Suzuki. Do 2017 roku na świecie sprzedano ponad 5,3 mln sztuk tego modelu. Teraz Suzuki przedstawia polskiej publiczności jego zupełnie nową odsłonę, która już w kwietniu trafi do salonów sprzedaży marki. Nowy Swift ma w sobie DNA poprzednich generacji, prezentując jednocześnie zupełnie nowy styl, lekką konstrukcję i zaawansowane technologie bezpieczeństwa. Otrzymał opracowaną w Europie stylistykę nadwozia, współgrającą z funkcjonalnym wnętrzem o sportowym charakterze oraz zwinność i pewność prowadzenia. Debiutujący właśnie model zapewnia doskonałe wrażenia z jazdy. To zasługa m.in. tego, że jego masa wynosi nawet 840 kg. Prowadząc go, ma się ogromną przyjemność z pokonywania krętych dróg, ale docenia się również jego stabilność podczas jazdy prostymi szlakami. Klienci będą mogli wybierać między dwoma silnikami: turbodoładowanym 1.0 BOOSTERJET oraz wolnossącym 1.2 DUALJET. Obie te jednostki występują z systemem SHVS (Smart Hybrid Vehicle by Suzuki), który jest optymalnym, „miękki” system hybrydowy dla samochodów kompaktowych. W prezentowanym modelu inżynierowie Suzuki po raz pierwszy zastosowali tak zaawansowane systemy zapobiegania i wykrywania zagrożeń. Swift może być wyposażony w system autonomicznego hamowania awaryjnego, układ ostrzegający przed zjechaniem z pasa oraz asystenta świateł drogowych. Nowy Swift jest o 10 mm krótszy od modelu oferowanego dotychczas, ale rozstaw osi powiększono o 20 mm. Pozwala to na więcej swobody w zagospodarowywaniu wnętrza. Bagażnik ma pojemność 265 l, czyli o 54 l więcej niż poprzednik. Auto jest też o 15 mm niższe i o 40 mm szersze, co przyczyniło się do obniżenia jego środka ciężkości.

Oprócz debiutującego Swifta, na stoisku Suzuki zostaną zaprezentowane także inne modele marki: miejskie Baleno, a także samochody z napędem na 4 koła, czyli Vitara, SX4 S-CROSS oraz najnowszy, ultra kompaktowy crossover Ignis.
Pawilon 6A

————————————————-

 

SSANGYONG

W Poznaniu będziemy mogli zobaczyć nowego SUV-a Korando, który otrzymał w tym roku wiele ulepszeń, m.in. nowy, stylowy wygląd, więcej wyposażenia i dodatkowe funkcje bezpieczeństwa. Dużej przeróbce poddany został przód samochodu, szczególnie maskownica i reflektory, które wyrażają wigor Nowego Korando. Światła do jazdy dziennej składające się z 11 lamp LED o wysokiej luminescencji z osobnymi soczewkami wyróżniają się i poprawiają widoczność oraz dopełniają nowy wygląd charakterystyczny dla samochodów SsangYonga. W modelu przygotowanym na 2017 r. ulepszono także wnętrze. Do dyspozycji kierowcy oddano nową, ergonomiczną kierownicę. Umieszczono na niej przyciski do sterowania systemem audio i tempomatem. Cała tablica rozdzielcza otrzymała bardziej luksusowy i sportowy wystrój, nowe materiały i chromowe akcenty. Podczas gdy faktura tablicy rozdzielczej wykonana została we wzorze geometrycznym, to wykończenia drzwi – w węglowym.
W swojej klasie Nowe Korando dysponuje jedną z największych przestrzeni wewnętrznych, a oprócz wygodnego układu foteli dla pięciu dorosłych osób, posiada również całkowicie płaską podłogę

w drugim rzędzie, gdzie fotele także są wychylane do tyłu i podgrzewane. Fotele składają się
w proporcji 60:40 zupełnie płasko, ułatwiając załadunek jak największej ilości bagażu. Samochód może mieć napęd na przednią oś, bądź inteligentny napęd na dwie osie umożliwiający przełączanie w czasie jazdy, co czyni z Nowego Korando wymarzony samochód rekreacyjny.
Pawilon 6A