Honda zdobywa dwie nagrody w plebiscycie „Światowy Kobiecy Samochód Roku”

Honda Jazz

Kobiety lubią samochody Hondy, czego potwierdzeniem są dwie nagrody dla modeli tej marki przyznane w plebiscycie „Światowy Kobiecy Samochód Roku”. W jury konkursu, organizowanego już siódmy rok z rzędu, zasiadają wyłącznie dziennikarki motoryzacyjne, co jest ewenementem na skalę światową.

Honda Civic zwyciężyła w kategorii „samochód rodzinny” (family car), natomiast Jazz – w kategorii „samochód przystępny cenowo” (budget car). Tym samym, Honda była jedynym producentem, który triumfował w więcej, niż jednej kategorii.

Honda Civic
Honda Civic

Zasady głosowania w konkursie „Światowy Kobiecy Samochód Roku” są bardzo rygorystyczne. Każda z jurorek przedstawia własne nominacje. W tym roku 17 dziennikarek z 14 krajów świata nominowało aż 294 samochody. Następnie powstała ostateczna lista 32 modeli podzielonych na sześć kategorii. W jury konkursu zasiadają uznane dziennikarki motoryzacyjne, które wybierają zwycięzców w tajnym głosowaniu.

Sandra Hughes, dyrektor działu ds. marketingu i zarządzania produktem w Honda Motor Europe, powiedziała: „Wygrana w dwóch kategoriach konkursu ‘Światowy Kobiecy Samochód Roku’ pokazuje, że samochody Hondy spełniają potrzeby kobiet z całego świata. Szczególnie cieszę się jednak z faktu, że dzięki temu wyróżnieniu, model Civic został doskonale zareklamowany jeszcze przed swoim europejskim debiutem planowanym na początek 2017 roku.”

Więcej informacji na temat konkursu „Światowy Kobiecy Samochód Roku” na stronie: http://www.womensworldcoty.com/