Jazda w ciemnościach: SEAT Ateca w ekstremalnym teście

SEAT Ateca challenge

Jak to!? Z zasłoniętymi szybami? To nie może się udać! – niedowierzał Stefan, niemiecki turysta, który razem z żoną wziął udział w niecodziennym eksperymencie SEAT-a w Barcelonie. Marka zaprosiła przechodniów do testu systemu kamer 360° w nowym modelu swojego samochodu, który ma najwięcej technologicznych rozwiązań w swoim segmencie. Uczestnicy sprawdzali, czy można bezkolizyjnie prowadzić SEAT-a Ateca z zasłoniętymi szybami!

W aucie na pasażerów czekał instruktor, który wytłumaczył im zasady testu. Zadaniem Stefana było poprowadzić samochód zgodnie z wytyczoną trasą, bez najeżdżania na linie. Kierowca musiał całkowicie zaufać nowym technologiom w pierwszym SUV-ie SEAT-a. W czasie jazdy z zasłoniętymi szybami, szczególnie pomocny okazał się system czterech kamer 360° monitorujący pole wokół pojazdu.

Niecodzienne doświadczenie Stefan porównał do gry komputerowej. Mimo, że prowadził auto mając ograniczoną widoczność, ze zdumieniem przyznał, że system kamer świetnie się sprawdza, a on doskonale radzi sobie z jazdą po torze. Cały test przebiegł sprawnie, przeplatany wybuchami śmiechu dochodzącymi z tylnego siedzenia, skąd całość oglądała żona Stefana.

System kamer 360° to tylko jeden z przykładów z szerokiego pakietu rozwiązań technologicznych w nowym modelu SEAT-a. Precyzyjna nawigacja wyświetlana na ekranie świetnie sprawdza się nie tylko w ekstremalnych warunkach.

Jakub Góralczyk

 

Zachęcamy do komentowania, jeżeli prezentowany materiał podobał się, czy też znudził ciebie, napisz to nam!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*