ŚWIEĆ PRZYKŁADEM NOCĄ z Motor Centrum

ŚWIEĆ PRZYKŁADEM NOCĄ z Motor Centrum

W piątek 24 czerwca ulice Gdańska rozświetliła II. odblaskowa parada motocykli, czyli ,,Świeć przykładem nocą z Motor Centrum”.

ŚWIEĆ PRZYKŁADEM NOCĄ z Motor Centrum
ŚWIEĆ PRZYKŁADEM NOCĄ z Motor Centrum

Miłośnicy jednośladów już od godziny 17:00 zjeżdżali się do salonu Harley-Davidson Gdańsk. Organizujący akcję gdański multidealer, przy współpracy z grupą Motopozytywni.pl rozpoczął event od szkoleń z pierwszej pomocy przedmedycznej. Przeszkolonych zostało ponad 100 osób. Uczestnicy szkolenia otrzymywali nieodpłatnie motocyklowe kamizelki odblaskowe, tak by mogli ,,świecić przykładem” na co dzień. Każdy zainteresowany tematyką krwiodawstwa mógł zdobyć niezbędne informacje na stoisku Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa Gdańsk. Mimo rekordowo wysokich temperatur frekwencja dopisała.

Kilka minut po godzinie 20:00 odbyło się wyjątkowe widowisko w ramach projektu STUNT STORY. Gwiazdą pokazu był Maciek Dop, który jest pierwszym polskim stunterem uprawiającym ten sport na motocyklu Harley-Davidson. Perfekcyjne opanowanie i lekkość wykonywanych akrobacji wzbudziły zachwyt u zebranej publiczności. Podczas imprezy na Miałkim Szlaku jak zawsze wyczuwalna była atmosfera przyjacielskiego pikniku. To, że Harley-Davidson Gdańsk jest miejscem przyjaznym wszystkim motocyklistom, było widać na parkingach zapełnionych motocyklami i skuterami najróżniejszej maści. Oprócz legendarnych Harleyów widać było maszyny turystyczne i sportowe, europejskie i japońskie.

II. odblaskowa parada motocykli w Trójmieście wystartowała tuż przed 22:00. Ilość motocykli robiła wrażenie na wszystkich. Kolumna licząca ok. 700 motocykli rozciągnięta była na długości ponad 3 km. Motocykliści świecili przykładem takimi ulicami jak: Al. Legionów, Al. Rzeczpospolitej, Al. Jana Pawła II, Czarny Dwór, Marynarki Polskiej, Jana z Kolna, Wały Jagiellońskie, Podwale Przedmiejskie docierając z powrotem na Miałki Szlak. Piątkowy wieczór w Harley-Davidson Gdańsk zakończony został w bardzo efektowny sposób, czyli pokazem stuntu pełnym iskier, dymu i ognia.

Sobota i niedziela w Motor Centrum także miały motocyklowy charakter, a to za sprawą Demo Truck Tour 2016. Jest to jedyna okazja w ciągu roku, by odbyć jazdę testową dowolnym modelem motocykla Harley-Davidson.

Już od czwartku na Miałkim Szlaku gościła specjalna ciężarówka, która przywiozła 23 niezwykłe maszyny. Pełna reprezentacja wszystkich rodzin (STREET, SPORTSTER, DYNA, SOFTAIL, V-ROD, TOURING) i modeli zadowoliła każdego jeźdźca. Jazdę można było odbyć niezwykle łatwo i całkowicie bezpłatnie. Dokładnie na takich samych zasadach jak wszystkie jazdy testowe odbywające się na co dzień w Harley-Davidson Gdańsk. Wystarczyło jedynie posiadać prawo jazdy kat. A. Punktualnie o 10:00 rano w sobotę pierwsi szczęśliwcy wyruszyli w trasę. Przejazdy w dwóch zorganizowanych grupach trwały po 45 minut.

ŚWIEĆ PRZYKŁADEM NOCĄ z Motor Centrum
ŚWIEĆ PRZYKŁADEM NOCĄ z Motor Centrum

,,Już po raz drugi udało się nam zaangażować setki motocyklistów z Trójmiasta i okolic w słusznej sprawie. Poważnie podchodzimy do tematu odpowiedzialnego korzystania z motocykla i staramy się taką postawę zaszczepiać u innych. Największy wpływ na własne bezpieczeństwo mają sami motocykliści. Dlatego cieszymy się, że dzięki naszej akcji użytkowanie kamizelek jako elementu profilaktycznego, staje się coraz bardziej popularne. Ilość osób, które wspólnie z grupą Motopozytywni.pl przeszkoliliśmy z udzielania pierwszej pomocy powinna cieszyć wszystkich. Bo przecież im więcej osób potrafi udzielać w sposób fachowy pomocy, tym bardziej wszyscy jesteśmy bezpieczni. Bez znaczenia czy jeździmy samochodem, rowerem czy motocyklem. Pozytywne informacje zwrotne o akcji, które trafiają do nas od jej uczestników nie dają nam wyboru, za rok zapraszamy na III. edycję ,,ŚWIEĆ PRZYKŁADEM NOCĄ z Motor Centrum”. Miniony weekend to także ,,Demo Truck Tour 2016”.
W ciągu 2 dni, na 23 motocyklach nasi klienci przejechali łącznie ponad 10 000 kilometrów. Dla niektórych był to pierwszy kontakt z marką. Byli też tacy, którzy przymierzali się do kupna kolejnego Harley’a w swoim życiu. U wszystkich na koniec jazdy widać było ten sam szeroki uśmiech, a o to nam chodzi. Zgodnie z hasłem PRZESTAŃ MARZYĆ, ZACZNIJ JEŹDZIĆ, wystarczy chcieć. Jeśli ktoś nie załapał się na Demo Truck Tour 2016, a chce poznać legendę z perspektywy kierowcy, to nic straconego. Zapraszamy na jazdy testowe od poniedziałku do soboty.” – Filip Kozioł

ŚWIEĆ PRZYKŁADEM NOCĄ z Motor Centrum
ŚWIEĆ PRZYKŁADEM NOCĄ z Motor Centrum

Ten weekend, był niewątpliwie jednym z najciekawszych pod kątem imprez motoryzacyjnych tego roku w Trójmieście. Największa nocna parada motocykli w północnej Polsce, możliwość nie tylko zobaczenia modeli wystawowych, ale i sprawdzenia możliwości motocykla na trasie. To niewątpliwie gratka dla każdego motocyklisty. W Motor Centrum wciągające i profesjonalnie przygotowane wydarzenia motoryzacyjne to już standard. Dlatego z niecierpliwością czekamy na kolejne. A jeśli czujecie motocyklowy niedosyt to Harley-Davidson Gdańsk zaprasza już w tę sobotę na kolejną wycieczkę z cyklu ,,Odetchnij od zgiełku”. Tym razem miłośnicy motocykli wszelkiej maści wyruszają spod salonu na Miałkim Szlaku zwiedzać zamek Krzyżacki w Gniewie. Zapraszamy.