MiTAC rozpoczyna współpracę z Subaru

Znany producent aut, Subaru rozpoczął współpracę z właścicielem marek Mio i Magellan. Współpraca obejmuje dotyczyć będzie nawigacji SmartGPS, które zostaną wykorzystane we wszystkich nowych samochodach Subaru wyposażonych w system Starlink.

Ogłoszona niedawno współpraca między właścicielem marek Mio oraz Magellan a Subaru wchodzi w życie. Na jej mocy wszystkie nowe samochody wyposażone w system Subaru Starlink wykorzystujące Smart Access™ od firmy Clarion będą korzystały z usługi Magellan SmartGPS. Oznacza to, że SmartGPS staje się oficjalną nawigacją wykorzystującą synchronizację w chmurze dla Subaru.

Subaru Starlink dostępne jest zarówno dla telefonów z systemami iOS oraz Android, a po zainstalowaniu daje kierowcy dostęp do sterowania wybranymi aplikacjami za pomocą panelu dotykowego zamontowanego na desce rozdzielczej. Dzięki współpracy obu producentów pośród tych aplikacji znajdzie się również nawigacja od MiTAC.

Nawigacja SmartGPS

Magellan SmartGPS to aplikacja nawigacyjna przeznaczona na telefony komórkowe z systemami operacyjnymi iOS oraz Android. To w pełni funkcjonalna nawigacja wykorzystująca także komunikaty głosowe i szereg innych funkcji popularnych w tego typu aplikacjach. Dzięki rozwiązaniom typu „connected car” będzie ona współpracować z Subaru Starlink, co umożliwi pełną kontrolę nad aplikacją za pomocą auta.

„Marka Magellan jest zaszczycona, że nasze rozwiązanie SmartGPS zostało wybrane przez Subaru, producenta słynącego ze stosowania innowacyjnych rozwiązań, jako oficjalna nawigacja dla usługi Subaru Starlink” – komentuje Pierre Parent, CEO marki Magellan. – „Wszyscy jesteśmy pewni, że współpraca naszych dwóch firm będzie owocna” – dodaje.

Nawigacja SmartGPS dla Subaru będzie wykorzystywać zaawansowane rozwiązania z dziedziny przekazywania map za pomocą chmury. Dzięki temu kierowcy Subaru zawsze będą korzystać z najbardziej aktualnych dostępnych map .

„Marka Magellan była świetnym partnerem podczas całego procesu przygotowywania SmartGPS do współpracy z platformą Subaru Starlink” – komentuje Allen H. Gharapetian, Wicedyrektor ds. Marketingu oraz Planowania Strategicznego z firmy Clarion America. – „Dla naszych klientów, takich jak Subaru dostarczamy tylko najwyższej klasy innowacyjne rozwiązania. Dlatego jesteśmy pewni, że aplikacje Magellan SmartGPS będą świetnym dodatkiem do platformy Subaru Starlink, zasilanej przez Smar Access od Clarion” – dodaje.

 

O Clarion

Firma Clarion America jest oficjalnym przedstawicielem Clarion Co. Ltd., od 2006 roku skonsolidowanej spółki zależnej Grupy Hitachi, na terenie USA. Firma Clarion jest uznawana za lidera rynku car audio oraz elektroniki samochodowej od 1940 roku. Firma zajmuje się badaniami i tworzeniem nowych rozwiązań w dziedzinie mobilnej rozrywki, nawigacji, komunikacji, bezpieczeństwa i produktów zapewniających bezpieczeństwo swoim użytkownikom. Działa na m.in. na rynku samochodowym, morskim, pojazdów rekreacyjnych, flot pojazdów oraz ciężkiego sprzętu. Firma była wielokrotnie nagradzana za innowacyjność, wsparcie i wytwarzanie swoich produktów. Ma swoje przedstawicielstwa w obu Amerykach, Europie, Azji oraz Australii. Więcej informacji o firmie można znaleźć pod adresem:  www.clarion.com/us.

 

O Smart Access

Smart Access jest wyłączną własnością firmy Clarion. Jest to najbardziej zaawansowana i rozbudowana platforma bazująca na rozwiązaniach „cloud”, pozwalająca na dostęp do danych, a także ich analizę i udostępnianie. oraz analizę danych, wymianę usługa dostępu do danych w chmurze.

Smart Access zapewnia proaktywną, przebiegającą w czasie rzeczywistym analizę tras docelowych podczas podróży, daje dostęp do multimediów, umożliwia łatwy i bezpieczny dostęp do Social Mediów, monitoruje stan pojazdu.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.clarionsmartaccess.com.

 

O marce Magellan

Magellan to marka reprezentowana na terenie Europy przez MiTAC Europe, spółkę zależną MiTAC International Corporation. Magellan został założony w 1985 roku, opatentował ponad 200 rozwiązań z dziedziny nawigacji i jest obecnie uznawany za jedną z wiodących marek w branży nawigacyjnej. Firma stworzyła wiele nowatorskich i nagradzanych rozwiązań, co dało jej uznanie jako innowatora branży GPS. Siedziba firmy znajduje się w Santa Clara w Kalifornii. Na całym świecie Magellan sprzedaje swoje wielokrotnie nagradzane rozwiązania, takie jak: Magellan® SmartGPS, RoadMate® (dla samochodów osobowych i flot), eXplorist® PRO (dla urządzeń mobilnych, do zbierania danych terenowych), eXplorist® outdoor (rozwiązania dla osób polujących, łowiących ryby, uprawiających turystykę pieszą i podejmujących inne aktywności na świeżym powietrzu) oraz Fitness Switch™ (rozwiązania dla zegarków GPS, aplikacji mobilnych i akcesoriów dla smartfonów).