Za nami pierwsza konferencja prasowa Motor Show 2016

Konferencja Motor Show Poznań 2016

W Centrum Prasowym Polskiej Agencji Prasowej spotkaliśmy się dziś z dziennikarzami, by zaprezentować motoryzacyjne atrakcje, jakie przygotowaliśmy na zbliżającą się edycję wydarzenia. Dariusz Wawrzyniak i Bartosz Zeidler, dyrektorzy projektu wyjawili, jakie marki zobaczyć będzie można podczas największej w Polsce imprezy motoryzacyjnej, które łącznie zaprezentują ponad 60 polskich i jedną europejską premierę.

Konferencja Motor Show Poznań 2016
Konferencja Motor Show Poznań 2016

Nie zabrakło również informacji na temat wydarzeń towarzyszących, wśród których znajdą się m.in.: kolejna edycja Motor Show Truck, wystawa Automobilklubu Wielkopolskiego poświęcona 95-leciu marki Fiat w Polsce,  Wystawa Aut Modyfikowanych czy Zlotu Caravaningowego.

Zaproszeni goście, przedstawiciele pięciu motoryzacyjnych marek, które będą obecne podczas Motor Show Pani Ewa Łabno-Falęcka – Mercedes-Benz Polska, Michał Cabaj – Dział Marketingu ŠKODA, Stanisław Dojs – Volvo Car Poland, Tomasz MUCHA –  Peugeot, Citroën, DS Automobiles oraz Tomasz Michalczewski – Hyundai Motor Poland, osobiście opowiedzieli o premierowych modelach, jakie pokażą na targach w Poznaniu.

Motor Show Truck

Część poświęcona pojazdom ciężarowym na pewno przyciągnie pod targową iglicę właścicieli firm transportowych, przedstawicieli stowarzyszeń branżowych, dealerów pojazdów ciężarowych
i dostawczych, kierowców zawodowych oraz wszystkich kochających klimaty trakerskie.
W Pawilonie czwartym oraz na przyległym parkingu zobaczymy wyjątkowo ciekawe trucki, między innymi amerykańską ciężarówkę Kenworth W 900. Dużym zainteresowaniem zwiedzających powinna cieszyć się także największa w Europie naczepa hotelowa, zbudowana przez firmę Łączyńscy z Gniezna.

Sobota na Motor Show Truck będzie zarezerwowana dla najbardziej popularnej dyscypliny wśród prawdziwych trakerów. Nie chodzi o piłkę nożną lub boks, a o siłowanie na rękę. W Poznaniu zostaną rozegrane pierwsze w tym roku zawody z cyklu Mobil Delvac Strong Traker. Zawodnicy wystartują w dwóch kategoriach – dla kierowców zawodowych oraz Open. Pierwsze turnieje Mobil Delvac Strong Traker z 2010 roku momentalnie spotkały się z dużym zainteresowaniem wśród kierowców ciężarówek. Przez kolejne lata w eliminacjach uczestniczyły tysiące osób, a turniej zyskał miano najbardziej prestiżowych zawodów armwrestlingowych dla trakerów. Najlepszym zawodnikiem wszystkich edycji Mobil Delvac StrongTrakera jest Marcin Dudek. „Armwrestling nie jest wyłącznie sportem siłowym, a duży obwód bicepsa to za mało, żeby wygrywać turnieje „Mobila”. Liczy się technika, przygotowanie szybkościowe i wytrzymałościowe”

Ponadto Fundacja Cooperatio wspólnie z MotoPomocni.pl zorganizuje pilotażowy konkurs
w ratownictwie drogowym skierowany do uczniów szkół mechanicznych w całej Polsce.

Organizator:
V8 Team, Biznes Motoryzacyjny Polska oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie.
Kiedy: 31.03-03.04.2016 r.,
pawilon nr 4

Wystawa Aut Modyfikowanych 

W/A/M to wystawa aut modyfikowanych organizowana przez ekipę Black Driver Club. Jedyne miejsce na całym terenie targów Motor Show, gdzie będzie można zobaczyć przerobione
w efektowny sposób auta. Oprócz licznej grupy zmodyfikowanych aut, odbędzię się 1 runda międzynarodowych zawodów DB Drag Racing Association Poland, czyli pomiary decybeli
w najgłośniejszych autach w Polsce i nie tylko. Pokażemy Wam to czego nie doświadczycie w innym miejscu na terenie targów.

Organizator:
Stowarzyszenie Motoryzacyjne Black Drivers Club
Kiedy: 31.03-03.04.2016 r., teren otwarty k. Pawilonu 5A

Super Moto Dealer 2015

Już po raz trzeci Głos Wielkopolski i Poznań NaszeMiasto, będą przeprowadzać plebiscyt Super Moto Dealer 2015 (ocena za rok 2015). Jak zwykle czytelnicy i internauci będą mogli zgłaszać
i głosować na dealerów samochodów osobowych i motocykli (w jednej kategorii). Każdy z nich (czytelników i internautów), będzie mógł oddać głos na tego dealera, z którego usług jest najbardziej zadowolony, zwracając szczególną uwagę nie tylko na aspekt sprzedaży, ale także na całą obsługę posprzedażową. Nad prawidłowym przebiegiem plebiscytu będzie czuwała Kapituła Plebiscytu. Będzie ona opiniowała wszystkie zgłoszenia, tak aby czytelnicy mogli wybierać spośród „najlepszych z najlepszych” w Wielkopolsce.

Będzie to także znakomita okazja dla wielkopolskich dealerów na zaprezentowanie gamy swoich usług, jakie oferują klientom. Odbywał się on będzie na łamach Głosu Wielkopolskiego, gazety bezpłatnej Poznań NaszeMiasto oraz trzech największych lokalnych tygodników tj. Tygodnika Pilskiego, Gnieźnieńskiego Tygodnia, Ziemi Kaliskiej. Całość zostanie wzmocniona wsparciem następujących portali internetowych: gloswielkpolski.pl, poznan.naszemiasto.pl. gniezno.naszemiasto.pl, kalisz.naszemiasto.pl i ostrow.naszemiasto.pl. Uroczyste wręczenie tytułu „SuperDealera 2015” odbędzie się podczas tegorocznej edycji targów motoryzacyjnych Motor Show”. Partnerem akcji są Międzynarodowe Targi Poznańskie, organizator Motor Show 2016.

Organizator:
Głos Wielkopolski oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie
Kiedy: 01.04.2016 r., pawilon nr 4

Best Car 2016

Best Cars 2016 to juz 22. edycja motoryzacyjnego plebiscytu. Głosowanie odbywa się w 12 krajach Europy oraz w Chinach, Brazylii i Meksyku. Jury plebiscytu, którego członkiem może być każdy, wybiera najlepsze auta z 364 modeli podzielonych na 11 klas. Ogłoszenie polskich wyników odbędzie się podczas uroczystej gali zorganizowanej w ramach Motor Show 2016.

Organizator:
Auto Motor i Sport
Kiedy: 31.03.2016 r.

Motor Show Awards

Trzecia edycja plebiscytu dziennikarzy, w którym wezmą udział: Adam Kornacki, Włodzimierz Zientarski, Szymon Sołtysik, Wojciech Kukuła, Stanisław Sewastianowicz, Lech Potyński, Jacek Ociepko, Martin Śliwa, Kuba Bielak, Szymon Dziawer, Adam Majcherek, Mariusz Łowicki.

Ponieważ każdy z nas jest inny i kieruje się czym innym w swoich motoryzacyjnych wyborach, chcemy podkreślić ten indywidualizm, dając dziennikarzom pełną swobodę w dokonaniu wyboru firm, które zasłużyły sobie na uznanie.

Dlatego w ramach Motor Show Awards 2016 przyznane zostaną nagrody osobiste jurorów oraz jedna wspólna nagroda główna Grand Prix. Laureatami mogą zostać tylko firmy, które są wystawcami na Motor Show 2016. Każdy z członków jury sam określa za co chce przyznać swoją nagrodę. Może to być wyróżnienie produktu, usługi, kampanii promocyjnej czy jakiegokolwiek innego działania firmy, która jego zdaniem zasługuje na uznanie. Ogłoszenie zwycięzców odbędzie się 31.03.2016 r. Każdy z członków kapituły opowie w kilku zdaniach o swoim wyborze.

Custom Festival 

Po raz siódmy w swojej historii i po raz piąty w ramach poznańskiego Motor Show redakcja magazynu motocyklowego „Custom” organizuje Mistrzostwa Polski Motocykli Customowych.
W pawilonie 6 będzie można zobaczyć najlepsze customowe maszyny jakie wyjechały z polskich warsztatów w ostatnim czasie. Strefę Custom wypełniają: długie i smukłe choppery, potężne cruisery, komfortowe baggery, zgrabne cafe racery, agresywne street fightery, klimatyczne motocykle w oldschoolowym stylu, imponujące trójkołowce oraz customy na bazie motocykli pochodzących z krajów byłego bloku wschodniego. Wszystkie te dwu i trójkołowe cudeńka zbudowane są przez ludzi obdarzonych niewyczerpaną wyobraźnią i zmysłem estetycznym, które łączą z wysokimi umiejętnościami warsztatowymi. Tylu niepowtarzalnych motocykli napędzanych benzyną i marzeniami nie zobaczycie w naszym kraju w jednym miejscu nigdzie indziej!

Organizator:
Magazyn motocyklowy „Custom”
Kiedy: 31.03-03.04.2016 r. pawilon nr 6

Pokazy Stuntu 

To ekstremalne emocje, zagwarantowane przez kaskaderskie pokazy motocykli i quadów
w wykonaniu m.in. Leo Stunta i pierwszej polskiej stunt girl, Ewy Pieniakowskiej. Jedno koło
w górze to za mało, a trzy to jeszcze wyzwanie. Zapraszamy na otwarte tereny Motor Show, by zobaczyć mistrzowskie wyczyny Leo i Ewy, którzy po raz kolejny zadziwią nas swoimi umiejętnościami.

Kiedy: 31.03-03.04.2016 r., sektor 10, przy pawilonie 6A

———————

Żeński pierwiastek targów Motor Show

Również podczas tegorocznej edycji Motor Show nie zabraknie przedstawicielek płci pięknej. Na stanowisku dziewczyn z portalu Speed Ladies pojawią się panie, które inspirują swoją motoryzacyjną działalnością. Póki co możemy zdradzić obecność Anity Seidel, dziewczyny która zakochała się w czarnym sporcie i wraz ze swoim motocyklem żużlowym przyjedzie do Poznania oraz Weroniki Kwapisz, podróżniczki motocyklowej, autorki książki „Wszystko zaczyna się od marzeń”.

Pawilon 6A, stoisko nr 3

Zlot Caravaningu

Jest nieodzownym elementem Salonu caravaningowego. Już po raz czwarty targowe tereny zostaną zdominowane przez miłośników spędzania wolnego czasu w „domu na czterech kółkach”. Każdy taki zlot, to okazja do spotkań, rozmów, wymiany cennych doświadczeń i co ważniejsze, planowania wspólnych wyjazdów na rozpoczynający się nowy sezon. To również wędrówki między pojazdami, zwiedzanie wnętrz i porównywanie akcesoriów.

Organizator:
Polskie Towarzystwo Turystyki Camperowej i Caravaningowej, Camper Team i magazyn „Polski Caravaning
Kiedy: 31.03-03.04.2016 r.

CampRest – dla ludzi, którzy cenią wolność 

Jedną z atrakcji stoiska Camprest będzie prezentacja nowego modelu terenowej przyczepy campingowej FREERIDER marki Mini-Caravans o DMC 750kg, czyli bardzo lekkiej przyczepy
o szerokich możliwościach oraz przyczepy ALPHA CARGO – po raz pierwszy w barwach CampRest!

Poza prezentacją przyczep, będzie można zapoznać się i pobawić, unikalną na skalę światową kamerą 360FLY, która nagrywa filmy w 360 stopniach a steruje się nią w bardzo prosty sposób za pomocą smartfona. Taka kamera z pewnością przyda się podczas wszelkich wyjazdów.

Organizator:
CampRest

Kiedy: 31.03-03.04.2016 r.
Pawilon 15, stoisko nr 6

Wybrane nowości podczas targów w Poznaniu
BMW
zaprezentuje w Poznaniu swoją wizje współczesnego luksusu w świecie motoryzacji, pod hasłem „Driving Luxury”. Na stoisku MINI zaś polska premiera nowego modelu MINI Cabrio, uosobienia frajdy z jazdy z otwartym dachem.

Pawilon 3,  stoisko nr 12

————————————————-

Citroën SpaceTourer „ŻYCIE BEZ GRANIC*” 

Nowoczesny i pełen charakteru – taki jest nowy CITROËN SpaceTourer. Z nadwoziem dostępnym
w trzech wariantach i różnymi konfiguracjami wnętrza doskonale wpisuje się w nowoczesny styl życia – dla rodziny, grupy przyjaciół, ale i do zastosowań zawodowych. W ciągłym ruchu i zawsze na czasie, nowy van bezkompromisowo łączy w sobie komfort, praktyczność i estetykę. Dzięki nowej lekkiej platformie CITROËN SpaceTourer zapewnia dynamiczne właściwości jezdne
i najlepsze w swojej klasie parametry w zakresie spalania. Zastosowane technologie gwarantują wysoki poziom bezpieczeństwa i łatwość codziennej eksploatacji. SpaceTourer, niezastąpiony towarzysz w życiu intensywnym, życiu bez granic, zostanie zaprezentowany na Salonie Samochodowym w Genewie. CITROËN, prekursor w segmentach minivanów i kombinatów, posiada imponujące doświadczenie w zakresie projektowania pojazdów przestronnych i zarazem wszechstronnych, w których przyjemnie spędza się czas. Modelem SpaceTourer marka uzupełnia ofertę modelową i daje pokaz umiejętności marki w zakresie budowy kompletnej gamy modeli w segmencie vanów. Optymistyczny, praktyczny i pogodny w swym codziennym usposobieniu, SpaceTourer ułatwia życie i otwiera przed użytkownikami nowe możliwości.

Pawilon 5,  stoisko nr 16

————————————————-

Hyundai 

Podczas rozpoczynających się 31 marca targów motoryzacyjnych Motor Show 2016 w Poznaniu, Hyundai zaprezentuje po raz pierwszy w Europie całkowicie nowy model Elantra. Jest to już szósta generacja najlepiej sprzedającego się na świecie modelu Hyundaia. Nowy Hyundai Elantra jest o 20 mm dłuższy i 25 mm szerszy w porównaniu do poprzednika, a przestronne wnętrze pozwala na pozycjonowanie go o segment wyżej. Nowy samochód wyróżnia się również pod względem liczby wiodących w klasie rozwiązań gwarantujących wygodę i bezpieczeństwo. Fotel kierowcy ze zintegrowanym systemem pamięci (IMS) zapewnia maksimum komfortu, a inteligentny bagażnik ułatwia załadunek, otwierając się automatycznie gdy kierowca posiadający kluczyk znajduje się w bliskiej odległości. Nowoczesne rozwiązania, takie jak system wykrywania martwego pola (BSD), czy system ostrzegania przed pojazdami nadjeżdżającymi z tyłu (RCTA) zapewniają najwyższy poziom bezpieczeństwa. W konstrukcji nadwozia wykorzystano o 32% więcej stali
o wysokiej wytrzymałości, w celu uzyskania większej trwałości i sztywności.

Kolejną atrakcją stoiska marki Hyundai będzie prezentowana po raz pierwszy w Polsce unikatowa hybryda Hyundai IONIQ (czyt. ajonik).  IONIQ to pierwszy na świecie model, który może być wyposażony w jeden z trzech, różnych napędów: elektryczny, hybrydowy typu plug-in
(z możliwością ładowania z gniazdka elektrycznego) lub klasyczny hybrydowy. Samochód został zaprojektowany przy wykorzystaniu najnowszych możliwości technologicznych. Hybryda, osiągająca najwyższą wydajność w swojej klasie, jest ekonomiczna i pozostaje wierna idei prawdziwego samochodu, dającego satysfakcję z jazdy dzięki nowoczesnemu wyglądowi
i dynamicznym osiągom. Model IONIQ Hybrid napędza nowo opracowany, czterocylindrowy silnik 1.6 GDI Kappa oraz silnik elektryczny o mocy 32 kW (43,5 KM) zasilany zaawansowanymi akumulatorami litowo-jonowymi. Ten podwójny zespół napędowy zapewnia łączną moc maksymalną 103,6 kW (141 KM) oraz maksymalny moment obrotowy 27 kGm (265 Nm). Nowa, dwusprzęgłowa automatyczna skrzynia biegów o sześciu przełożeniach (6DCT) działa wyjątkowo szybko i płynnie, zapewniając dynamiczną i oszczędną jazdę.

Przypominająca modele typu coupe sylwetka IONIQ jest opływowa, co w połączeniu z aktywnymi
i pasywnymi rozwiązaniami zmniejszającymi opór powietrza, pozwoliło uzyskać znakomity współczynnik Cx = 0,24, będący jednym z najlepszych na rynku.

Pawilon 5,  stoisko nr 16

Ofensywa produktowa marki Kia 

trwa i na tegorocznym Poznań Motor Show, zaprezentuje ona dwa całkowicie nowe modele.
W Poznaniu swoją polską premierę będą miały długo oczekiwana Optima w nadwoziu kombi oraz hybrydowy crossover Niro. Wzorowana na modelu studyjnym o nazwie Sportspace Optima Sportswagon charakteryzuje się efektownym designem i wysoką jakością wykończenia wnętrza, podobnie jak nowa Optima sedan. Dodatkowymi atutami, dedykowanej wyłącznie na rynki Europy, wersji kombi są przestronniejsze i bardziej funkcjonalne wnętrze oraz dynamiczna i opływowa sylwetka nadwozia.

Niro to praktyczny i atrakcyjny wizualnie, pojemny crossover o niskim zużyciu paliwa przez zaawansowany napęd hybrydowy. Skonstruowany „od zera” jako dedykowany pojazd hybrydowy jest idealną kombinacją funkcjonalności crossovera z typową dla Kia, nowoczesną estetyką i ma wszelkie szanse wyróżniać się korzystnie wśród tradycyjnie konserwatywnej konkurencji. Docelowa emisja CO2 poniżej 89 g/km (średnia, testy własne Kia) zapewni niskie koszty eksploatacyjne.

Klienci w Polsce będą mogli oglądać w salonach Niro od trzeciego, a Optimę kombi od czwartego kwartału 2016 roku. Oprócz tego na stoisku Kia będzie można podziwiać pozostałe modele oferowane na naszych rynku, z IV generacją modelu Sportage na czele.

Pawilon 5,  stoisko nr 13

————————————————-

Mazda2, Mazda CX-3, Mazda3, Mazda6 i CX-5

Mazda zaprezentuje całą odnowioną gamę modeli – począwszy od najmniejszej Mazdy2, poprzez kompaktowy SUV – CX-3, który szturmem podbił europejski rynek od premiery w ubiegłym roku, Mazdę3, Mazdę6 i CX-5, aż po czwartą generację kultowego roadstera MX-5. Wszystkie zostały skonstruowane w oparciu o przełomowe technologie SKYACTIV – silniki, skrzynie biegów, podwozie i karoserię wyrażającą motyw designu KODO: Dusza Ruchu. Publiczność będzie mogła podziwiać Mazdy w kolorze Soul Red – unikatowym, trójwarstwowym lakierze metalicznym, opatentowanym przez markę.

Pawilon 3,  stoisko nr 8

————————————————-

Mercedes-Benz
Najinteligentniejsza limuzyna klasy wyższej

Mercedes-Benz prezentuje nową Klasę E – i dokonuje wielkiego kroku w przyszłość. Dziesiąta generacja biznesowej limuzyny łączy emocjonujący design karoserii ze stylową, szlachetnie wykończoną kabiną. Wraz z nową Klasą E debiutuje też szereg innowacji technicznych, które zapewniają nieznany dotąd poziom komfortu i bezpieczeństwa, a przy tym otwierają całkowicie nowy wymiar wspomagania kierowcy. Doświadczenie to uzupełnia niespotykana koncepcja obsługi multimediów oraz funkcji pojazdu. Kolejny przykład: nowo opracowany silnik wysokoprężny lekkiej konstrukcji i rekordowo niski współczynnik oporu powietrza ustanawiają klasowe standardy
w zakresie wydajności, a nowe, dostępne na życzenie wielokomorowe zawieszenie pneumatyczne gwarantuje niezrównany komfort i dynamikę jazdy. Cała ta lista – obejmująca również system Active Lane-change Assistant, który pozwala kierowcy wjechać na wybrany pas ruchu jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki – czyni nową Klasę E najinteligentniejszą limuzyną klasy wyższej.

 

Nowy Mercedes-Benz SLC – Nowa nazwa, nowa dynamika

W marcu 2016 roku, 20 lat po premierze pierwszej generacji Mercedesa SLK, model zadebiutuje na rynku w odświeżonej formie, ze zoptymalizowaną technologią i pod nową nazwą – SLC.
To nawiązanie do bliskich relacji z Klasą C, z którą roadster dzieli liczne rozwiązania techniczne.
W gamie silnikowej pojawiają się dwie nowości: bazowa wersja SLC 180 oraz topowy, sportowy wariant Mercedes-AMG SLC 43. Z zewnątrz uwagę zwraca osłona chłodnicy z diamentowym wypełnieniem oraz opcjonalne, inteligentne oświetlenie diodowe (ILS), a lista wyposażenia dodatkowego obejmuje zaawansowane systemy wspomagające. Zamówienia na SLC ruszyły
w połowie stycznia 2016 roku.

Nowy Mercedes-Benz SL – Legenda – teraz jeszcze bardziej dynamiczna

Nadjeżdża nowa odsłona motoryzacyjnej ikony: od początku 2016 roku klienci mogą składać zamówienia na znacząco udoskonalonego Mercedesa SL. Roadster otrzyma m.in. mocniejsze jednostki napędowe, 9-biegową przekładnię automatyczną 9G-TRONIC, system DYNAMIC SELECT
z pięcioma trybami jazdy do wyboru oraz zawieszenie Active Body Control z funkcją pochylania nadwozia w zakrętach. Z zewnątrz wyróżnia go dynamiczniej stylizowany przed pas. Wysoką użyteczność na co dzień zapewnia dach vario, który teraz może być składany lub rozkładany podczas jazdy z prędkością do 40 km/h, oraz automatyczna przegroda przestrzeni bagażowej. Pierwsze egzemplarze zmodernizowanego SL-a trafią do dealerów w kwietniu przyszłego roku. Mercedes-Benz SL jest klasą sam dla siebie: z jednej strony to elegancki roadster przeznaczony do zrelaksowanych wycieczek, z drugiej – dynamiczne coupé do sportowej jazdy po krętych drogach. Ola Källenius, Członek Zarządu Daimler AG odpowiedzialny za marketing i sprzedaż osobowych Mercedesów: „SL to całoroczny wóz, w pełni nadający się do codziennego użytku. Ale przede wszystkim to samochód marzeń na wyjątkowe chwile we dwoje”.

Nowy Mercedes-Benz Klasy S Kabriolet – Otwarty luksus

Cabriolet to szósty wariant obecnej Klasy S – i pierwszy luksusowy, czteroosobowy kabriolet Mercedes-Benz od 1971 roku. Zmysłowy, ekskluzywny design łączy on z najnowocześniejszą technologią oraz kompleksową koncepcją wentylacji i ochrony przed wiatrem, obejmującą inteligentną klimatyzację dla kabrioletów. Światowa premiera modelu odbędzie się 15 września,
w dniu inauguracji targów motoryzacyjnych we Frankfurcie. Na wystawie zadebiutuje również kolejny samochód marzeń Mercedes-AMG – S 63 4MATIC Cabriolet. Jego 5,5-litrowy silnik V8 biturbo o mocy 430 kW (585 KM) i 900 Nm maksymalnego momentu obrotowego współpracuje
ze sportowym napędem na obie osie 4MATIC i pozwala na sprint do „setki” w 3,9 s.

„Po 44 latach miłośnikom Mercedesa po raz kolejny możemy zaoferować otwartą »eskę«. Nowa Klasa S Cabriolet symbolizuje nasze zamiłowanie do ponadczasowej, ekskluzywnej mobilności – zamiłowanie, które dzielimy z naszymi klientami” – podkreśla Ola Källenius, Członek Zarządu Daimler AG odpowiedzialny za sprzedaż osobowych Mercedesów.

Pawilon 5,  stoisko nr 7

————————————————-

Mitsubishi Motors

Polski oddział Mitsubishi Motors zaprezentuje w Poznaniu wyjątkowy eksponat – Mitsubishi eX Koncept. Koncepcyjne Mitsubishi Ex Concept jest wizją kompaktowego SUV-a z elektrycznym układem napędowym nowej generacji, zapewniającego wysoką wydajność ekologiczną, świetne przyspieszenie i cichą pracę. Zastosowanie dwusilnikowego układu napędowego Twin Motor 4WD
i zintegrowanego systemu kontroli jazdy S-AWC pozwoliło uzyskać bardzo precyzyjne prowadzenie samochodu przy jednoczesnym zachowaniu wyjątkowej stabilności. W modelu tym zastosowano technologię automatycznej jazdy, która łączy systemy łączności mobilnej w samochodzie
z zaawansowanymi rozwiązaniami w zakresie aktywnego bezpieczeństwa. Wszystko to gwarantuje możliwość pracy w trybie częściowo autonomicznym na drogach ekspresowych, jak również pozwala zaparkować auto w sposób automatyczny. Polska to pierwszy kraj europejski, który zaprezentuje ten model przybywający do Poznania prosto z Genewy. Ponadto w Poznaniu przedstawimy nowy model pickupa Mitsubishi L200, którego pełna gama właśnie teraz debiutuje na polskim rynku. Mitsubishi L200 5. serii to całkowicie nowa konstrukcja i prekursor nowej generacji pickupów. Konstruktorom udało się stworzyć nieosiągalną dotąd kombinację – nowe Mitsubishi L200 to pierwszy na rynku pojazd do ciężkiej pracy w terenie, który oferuje komfort

i własności jezdne samochodu osobowego. Obok debiutującego pickupa L200 z seryjnej produkcji, będzie można także podziwiać specjalną wersję o nazwie Mitsubishi L200 Monster. Przygotowany z myślą o jeździe w trudnym terenie samochód w nietypowych, żółto-czarnych barwach wyposażono dodatkowo w pakiet akcesoriów do jazdy w terenie. W jego skład wchodzi zestaw sprężyni amortyzatorów, który podnosi zawieszenie auta o 4 cm, wyciągarka Superwinch Tiger Shark 9500 z liną syntetyczną i ślizgiem oraz płytą montażową, komplet stalowych,
5-milimetrowych osłon silnika, skrzyni biegów i reduktora, aluminiowe, 17-calowe obręcze kół
z oponami typu MT oraz reflektory dalekosiężne w technologii LED.

Mitsubishi Motors pokaże też w Poznaniu najnowsze wcielenie modelu Mitsubishi Outlander PHEV – pierwszego na świecie hybrydowego SUV-a z elektrycznym napędem na 4 koła. Prezentowany na stoisku model nawiązuje wyglądem do rajdowego Mitsubishi Outlandera PHEV, który z sukcesami startuje w najtrudniejszych terenowych rajdach, takich, jak Asia Cross Country rally, Australasia Safari czy Baja Portalegre 500. Gośćmi specjalnymi firmy Mitsubishi Motors będą Anna Cieślak – ambasadorka modelu Mitsubishi ASX i Maciej Stuhr – ambasador modelu Mitsubishi Outlander PHEV.

Na stoisku Mitsubishi Motors będzie także można dokładnie zapoznać się z dwoma najpopularniejszymi modelami Mitsubishi w Polsce i Europie: crossoverem Mitsubishi ASX i nowym Mitsubishi Outlanderem 2016.

Pawilon 3,  stoisko nr 6

————————————————-

Nowy kompaktowy SUV od PEUGEOT na Motor Show

Kompaktowy SUV PEUGEOT 2008 to model niezwykle wyrazisty. Zwraca uwagę doskonałym zachowaniem na drodze i zapewnia unikalną przyjemność jazdy, która wręcz uzależnia. Stylistyka nowego modelu nawiązuje do kanonów tego segmentu, mocno eksponując jednocześnie moc
i solidność konstrukcji. Poszerzone nadkola, pionowy grill i osłony podwozia chronią karoserię,
a także pasażerów auta. Charakterystyczna linia dachu, relingi dachowe, ozdobne listwy
w drzwiach tylnych i spojler przykuwają uwagę wysmakowanym designem. Czarne klosze reflektorów i charakterystyczne tylne światła przypominające ślad pazurów wykonane w technologii 3D i stanowią widoczny z daleka znak rozpoznawczy. Innowacyjne oświetlenie kabiny podkreśla wysoką klasę użytych materiałów i staranne wykończenie każdego elementu.


Pawilon 5,  stoisko nr 6

————————————————-

NOWE RENAULT MEGANE GT 

Nowe Renault  Megane GT napędzane silnikiem turbo 205 KM, oferuje wyposażenie wykorzystujące bogate know-how Renault Sport: system czterech kół skrętnych 4Control oraz odmienny design nadwozia i wnętrza, typowy dla modeli Renault Sport. System 4Control dostępny w Nowym Renault Megane GT jest unikatowy w tej klasie aut i umożliwia równoczesne skręcanie wszystkimi czterema kołami. Efektem jest niespotykana precyzja toru jazdy na krętych drogach i wyjątkowa zwrotność podczas jazdy miejskiej. Nowy Megane został również wyposażony w technologie wywodzące się
z wyższych segmentów, takie jak system Multi-Sense*, system multimedialny R-LINK 2 z dużym ekranem o przekątnej 8,7” oraz wyświetlacz przezierny Head-Up, a także nowoczesne systemy wspomagające prowadzenie i zwiększające bezpieczeństwo.

RENAULT TALISMAN

Renault Talisman to samochód wyposażony w najnowsze systemy i technologie, oferujący zupełnie nowy wymiar komfortu w tym segmencie. Renault Talisman wyróżnia się wyjątkowymi zaletami jezdnymi i możliwościami personalizacji doznań za kierownicą. Samochód został wyposażony
w technologię Multi-Sense*, która umożliwia dostosowanie auta do potrzeb kierowcy w zależności od tego, czy ma on ochotę na sportową, komfortową czy ekonomiczną jazdę. Samochód charakteryzuje się unikalnym zachowaniem na drodze, dzięki połączonemu działaniu układu jezdnego 4Control (4 koła skrętne) i elektronicznie sterowanych amortyzatorów, których parametry działania regulowane są  przez Multi-Sense. Talisman jest jedynym samochodem w segmencie
D wyposażonym w system 4 kół skrętnych 4Control i układ Electronic Damper Control. Jest oferowany w dwóch wersjach nadwoziowych: elegancki sedan oraz przestronne i komfortowe kombi – Grandtour. 

NOWE RENAULT ESPACE 

Nowe Renault Espace powróciło jako duży crossover o płynnej linii i masywnej, eleganckiej sylwetce. Samochód zapewnia niespotykaną przyjemność z jazdy, dzięki swojej zwrotności
i zaskakującej wręcz dynamice, jak na tak duże auto. Zostało to osiągnięte także dzięki znacznemu obniżeniu masy. W swojej nowej edycji Nowe Espace zachwyca atrakcyjnym wnętrzem z wiszącą konsolą centralną. Dzięki przestronnej kabinie i pojemnemu bagażnikowi, Renault Espace jest teraz idealnym crossoverem nawet dla 7 osób. Samochód oferuje komfortowe rozwiązanie dotyczące zmiany konfiguracji wnętrza – system One Touch, dostępny z menu systemu multimedialnego
R-Link 2 lub poprzez naciśnięcie przycisku w panelu, w bagażniku. Nowe Renault Espace, jako pierwsze zostało wyposażone w zaawansowany system Multi-Sense*.

RENAULT KADJAR 

Renault Kadjar wnosi nową dynamikę do przyjętych w segmencie crossoverów kanonów, a także stanowi innowacyjną i atrakcyjną propozycję na rynku. Samochód wyróżnia się masywną linią nadwozia. Posiada sportowe i atrakcyjne wnętrze, doskonale wykończone wysokiej jakości materiałami. Samochód jest dostępny także z napędem na cztery koła. Jednocześnie dzięki swoim kompaktowym wymiarom (4,45 m dł. i 1,84 m szer.) jest zwrotny, co przydaje się podczas jazdy
w mieście. Kadjar, może być wyposażony w szereg aplikacji usług Renault on-line dzięki tabletowi R-Link 2. Pełen komfort gwarantują najnowsze układy wspomagające prowadzenie auta. Kadjar dysponuje również wyjątkowo dynamicznymi i oszczędnymi silnikami, które pozycjonują go na najwyższym poziomie w tym segmencie pod względem zużycia paliwa i emisji CO2.

RENAULT CAPTUR 

Captur to miejski crossover Renault, będący połączeniem vana, SUV-a i hatchbacka. Tylna przesuwna kanapa auta zapewnia dużo miejsca pasażerom, jak i ich bagażom. Pomysłowe
i innowacyjne rozwiązania podkreślają charakter tego auta: duży schowek w desce rozdzielczej
w kształcie szuflady Easy Life (11 litrów); zdejmowane tapicerki, które można prać w pralce itp. Renault Captur pozwala na bardzo szerokie możliwości personalizacji – dwukolorowe nadwozie, kolorowe obręcze kół, jasną lub ciemną tonacja wnętrza, różne wzory tapicerek. Captur jest
w stanie dostosować się do najróżniejszych upodobań właściciela. Samochód posiada wbudowany multimedialny tablet Renault R-Link, który oprócz tradycyjnych funkcji jak nawigacja, funkcja Bluetooth czy radioodtwarzacz, zapewnia dostęp do szeregu aplikacji Renault on-line.

Pawilon 3,  stoisko nr 2

————————————————-

Suzuki na Poznań Motor Show

Podczas Poznań Motor Show odbędzie się polska premiera najnowszego hatchbacka Suzuki –Baleno. Model ten dołączy do oferty już wiosną.

Baleno to idealny hatchback. Łączy elegancki, wyorafinowany i dojrzały wygląd z przestronnością wnętrza i przyjemnością z jazdy. Dzięki zbudowanej na nowej płycie podłogowej kompaktowej bryle nadwozia, przestronnemu wnętrzu oraz wydajnym paliwowo napędom, Baleno jest stylowe, funkcjonalne i daje dużą przyjemność z jazdy, zachowując niskie zużycie paliwa. Baleno to hatchback, który nie uznaje kompromisów.

W nowym modelu zastosowano trzy całkowicie nowe rozwiązania technologiczne, których celem jest ulepszenie właściwości jezdnych oraz obniżenie zużycia paliwa. Są to: płyta podłogowa nowej generacji, nowy, turbodoładowany silnik BOOSTERJET z bezpośrednim wtryskiem paliwa oraz układ SHVS typu mild hybrid.

Pawilon 3,  stoisko nr 1

————————————————-


ŠKODA zachwyci na Poznań Motor Show

Na tegorocznej edycji Poznań Motor Show na stoisku ŠKODY zadebiutuje ŠKODA Superb SportLine. Wyrafinowany design flagowej limuzyny ŠKODY spotka się ze sportowym charakterem, co potwierdzają: elektroniczna blokada mechanizmu różnicowego XDS+ i dwustopniowa elektroniczna stabilizacja toru jazdy ESC Sport czy seryjnie instalowana funkcja wyboru profilu jazdy Driving Mode Selection, która może być uzupełniona o regulację adaptacyjnego zawieszenia Dynamic Chassis Control. Wersja  SportLine oferowana będzie na polskim rynku ze wszystkimi silnikami dostępnymi dla modelu Superb poza podstawowymi wariantami napędu benzynowego
i wysokoprężnego 1,4TSI/125KM 1,6TDI/120KM.

Należąc do grona największych producentów samochodów z napędem na obie osie w Europie, marka zaprezentuje na Targach modele z napędem 4×4: Octavię Scout, Yeti Outdoor, Superb Combi oraz niezwykłą ŠKODĘ Octavia RS 4×4. Dzięki napędowi na cztery koła, jej dysponujący pokaźnym momentem obrotowym silnik 2.0 TDI potrafi efektywniej przenieść 184 KM na podłoże, gwarantując jeszcze lepsze osiągi, precyzję prowadzenia i wyższy poziom bezpieczeństwa.

Na stoisku ŠKODY każdy będzie mógł przekonać się o korzyściach gwarantowanych przez modele
z serii wyposażenia JOY: Fabię, Rapida i Octavię. Modele z serii JOY można rozpoznać z zewnątrz między innymi przez przyciemniane tylne szyby, obręcze kół ze stopów lekkich oraz specjalne oznaczenia na nadwoziu. We wnętrzu niepowtarzalny klimat wprowadzają dedykowane tej wersji elementy wystroju: ozdobne obszycia oraz boki drzwi pokryte Alcantarą.

Na poznańskich targach pojawi się też silna reprezentacją modeli z linii Monte Carlo: ŠKODA Citigo, ŠKODA Fabia, ŠKODA Rapid i ŠKODA Yeti. Charakterystyczne dla tych modeli są: połączenie czerwieni nadwozia z czernią detali, sportowe akcesoria i podzespoły wysokiej jakości zapewniające jeszcze więcej emocji oraz specjalne elementy wykończenia kabiny.

Jako ciekawostkę ŠKODA zaprezentuje istniejący w tylko jednym egzemplarzu na świecie pojazd koncepcyjny – unikatową ŠKODĘ Rapid SPORT, zbudowaną dla miłośników marki na legendarny zlot fanów Grupy Volkswagen nad austriackim jeziorem Woerthersee.

Obok wspomnianych modeli odwiedzający będą mieli okazję zobaczyć niepowtarzalny egzemplarz Superba z unikatowym wnętrzem autorstwa słynnego polskiego projektanta Tomasza Ossolińskiego.

Pawilon 3A

————————————————-

Toyota RAV4 Hybrid

Toyota RAV4, prekursor segmentu SUV i najpopularniejszy średni SUV w Polsce, debiutuje
z najnowocześniejszym napędem hybrydowym. To najbardziej oszczędny, najmocniejszy
i najszybszy RAV4 w historii. Napęd hybrydowy o łącznej mocy 197 KM składa się z silnika benzynowego 2.5 16V VVT-i i silnika elektrycznego. Auto przyspiesza od 0 do 100 km/h w 8,3 s
i spala średnio 5,1 l/100 km. Do prędkości 50 km/h może pokonać kilka kilometrów na samym silniku elektrycznym. RAV4 Hybrid AWD ma napędzający tylne koła dodatkowy silnik elektryczny 68 KM. Auto wyposażone jest w wiele systemów bezpieczeństwa, m.in. w kamerę 360 stopni oraz pakiet Toyota Safety Sense rozbudowany o aktywny tempomat i system zapobiegania zderzeniu
z pieszym.

Toyota GT86

Toyota GT86 to sportowy samochód bez kompromisów. Tym modelem Toyota powraca do tradycji aut z tylnym napędem. Lekki i świetnie wyważony, o nisko położonym środku ciężkości, nawiązuje do swoich utytułowanych poprzedników – Toyoty 2000 GT i Corolli Levin AE86. O sportowym charakterze świadczą także kubełkowe fotele i bardzo precyzyjna, szybka skrzynia biegów. 2-litrowy silnik typu boxer o mocy 200 KM pozwala rozpędzić się do 100 km/h w 7,6 s. Prędkość maksymalna wynosi 226 km/h, a średnie zużycie paliwa to 7,1 l/100 km. GT86 kusi także tym, co widać z zewnątrz – atrakcyjny wygląd nadwozia, 17-calowe aluminiowe felgi, tylny spojler, czy podwójne, chromowane końcówki układu wydechowego sprawiają, że trudno oderwać od niego wzrok.

Toyota AYGO

Toyota AYGO to wyjątkowy samochód w segmencie A, z charakterystycznym znakiem „X” na przedzie. Auto daje niemal nieograniczone możliwości personalizacji, zarówno przy zakupie, jak
i w trakcie użytkowania. 10 elementów nadwozia i wnętrza można z łatwością wymieniać, dobierając kolorystykę i wykończenie. Standardowym wyposażeniem są halogenowe światła PES oraz diody do jazdy dziennej LED. We wnętrzu dominującym elementem jest system multimedialny „x-touch”, który na 7-calowym ekranie dotykowym integruje wszystkie multimedia. Pod maską nowego AYGO pracuje udoskonalony i wielokrotnie nagradzany silnik 3-cylindrowy 1.0 VVT-i. Już
w najmniejszym modelu z oferty Toyoty dostępny jest pakiet bezpieczeństwa Toyota Safety Sense.

Yaris

Toyota Yaris jest jedynym w Polsce przedstawicielem pojazdów miejskich, który daje do wyboru trzy rodzaje napędów – benzynowy (1.0 VVT-i lub 1.33 Dual VVT-i, opcjonalnie ze skrzynią biegów CVT), Diesla (1.4 D-4D) oraz innowacyjny napęd hybrydowy (100 KM). Yaris Hybrid zużywający
w mieście zaledwie 3,1 l/100 km stanowi 35% wszystkich Yarisów sprzedawanych w Europie.

Toyota Yaris jest liderem segmentu pod względem bezpieczeństwa – świadczy o tym 5 gwiazdek
w testach Euro NCAP oraz unikalny w klasie aut miejskich pakiet Toyota Safety Sense. Wyróżnia go też system multimedialny Toyota Touch 2 z 7-calowym ekranem dotykowym oraz intrygujący wygląd, podkreślony światłami LED do jazdy dziennej i charakterystyczną listwą LED.

Auris

Toyota Auris to jeden z najpopularniejszych samochodów kompaktowych w Polsce. W lipcu zadebiutował model po liftingu o eleganckim, dynamicznym designie. Auto otrzymało wyjątkowe
w klasie kompaktów światła LED do jazdy dziennej i światła mijania oraz bogaty pakiet systemów bezpieczeństwa czynnego Toyota Safety Sense.

Auris jest dostępny z trzema rodzajami napędu – benzynowym, wysokoprężnym i hybrydowym. Nowością jest silnik 1.2 Turbo z bezpośrednim wtryskiem paliwa. Auris Hybrid, najpopularniejszy samochód hybrydowy w Polsce i w Europie, jest bezkonkurencyjnym kompaktem w dziedzinie kosztów użytkowania. Napęd o mocy 136 KM zapewnia średnie zużycie paliwa 3,5 l/100 km.

Corolla

Toyota Corolla, najpopularniejszy samochód w historii, którego sprzedaż w ciągu 50 lat przekroczyła 40 mln, jest też jednym z najchętniej kupowanych sedanów w Polsce. O jego sukcesie decyduje legendarna niezawodność, komfort, funkcjonalność i bezpieczeństwo (5 gwiazdek Euro NCAP).

Corolla jest dostępna w Polsce z trzema silnikami: benzynowymi 1.33 Dual VVT-i o mocy 99 KM
i 1.6 Valvematic o mocy 132 KM, oraz dieslem 1.4 D-4D o mocy 90 KM. Do wyposażenia auta należy system multimedialny Toyota Touch 2 oraz asystent parkowania SIPA (Simple Intelligent Parking Assist). Kompaktowy sedan ma przestronne, eleganckie wnętrze oraz bagażnik
o pojemności 452 l.

Avensis

Nowa Toyota Avensis, która zadebiutowała w czerwcu 2015 roku, ma nowe, bardziej prestiżowe
i dynamiczne nadwozie z oświetleniem Full LED oraz całkowicie nowy, bardziej elegancki projekt wnętrza. Wraz z Avensisem zadebiutował pakiet bezpieczeństwa Toyota Safety Sense, będący standardowym wyposażeniem modelu. W testach zderzeniowych Euro NCAP samochód otrzymał
5 gwiazdek. Nowy model ma najbogatsze wyposażenie w segmencie już w standardowej wersji, m.in. system multimedialny Toyota Touch 2 z 8-calowym wyświetlaczem multimedialnym. Dwa nowe silniki Diesla 1.6 i 2.0 mają dłuższe okresy międzyprzeglądowe i niższe koszty serwisowe. Silniki benzynowe 1.6, 1.8 i 2.0 zostały zoptymalizowane pod kątem spalania.

Pawilon 5,  stoisko nr 3

————————————————-

Polska premiera nowego Tiguana podczas Poznań Motor Show

Kilka miesięcy po światowej premierze podczas salonu samochodowego we Frankfurcie, Volkswagen zaprezentuje w Polsce nowego Tiguana. Krajowa premiera popularnego, kompaktowego SUV-a drugiej generacji będzie miała miejsce podczas Poznań Motor Show,
w dniach 1-3 kwietnia 2016 r. Miesiąc później samochód trafi do polskich salonów. Nowy Tiguan jest jednym z najbardziej zaawansowanych technicznie modeli w swojej klasie, seryjnie wyposażony jest w wiele innowacyjnych systemów, a komfort podróży można porównać
do samochodów z wyższej klasy. Od chwili debiutu w 2007 roku Tiguan zajmuje szczególne miejsce wśród kompaktowych SUV-ów. O jego wielu zaletach najlepiej świadczy liczba ponad 2,8 miliona wyprodukowanych egzemplarzy. Samochód zostanie zaprezentowany szerokiej publiczności
w Poznaniu w trzech wersjach, jako klasyczna wersja uliczna, odmiana off-roadowa oraz w wersji usportowionej jako R-line. Nowy Tiguan – jako pierwszy SUV koncernu Volkswagen – został zbudowany w oparciu o elementy innowacyjnej modułowej platformy konstrukcyjnej MQB. Dzięki temu, w porównaniu z poprzednim modelem, nowy Tiguan cechuje się niższą masą własną
i przestronniejszym wnętrzem oraz większym bagażnikiem, którego pojemność wzrosła do aż 615 litrów. Ponadto, nowy kompaktowy SUV Volkswagena wyróżnia się lepszymi proporcjami nadwozia niż poprzednik (jest dłuższy, szerszy i niższy). Nowe proporcje sprawiają, że Tiguan wygląda teraz bardziej dynamicznie.

Pawilon 3A

————————————————-

Volvo

Podczas targów Volvo zaprezentuje cztery nowości, w tym dwie naprawdę gorące. Zobaczymy
u nas nowy model V90 – luksusowe kombi, które debiutowało w Genewie 1 marca bieżącego roku, a więc bardzo niedawno. Auto mierzy niemal 5 metrów i wygląda jak kontynuacja śmiałego prototypu Concept Estate. Jak zwykle Volvo zadbało o bezpieczeństwo. Oprócz klatki karoserii wykonanej ze stali borowej, samochód wyposażono w liczne systemy bezpieczeństwa aktywnego. Większość z nich nie wymaga dopłaty – stanowią wyposażenie seryjne. Do napędu posłużą silniki Diesla o mocy od 150 do 235 KM oraz silniki benzynowe: 254 i 320 KM. Najmocniejsza odmiana hybrydowa będzie miała łączną moc 407 KM. Do wykończenia kabiny użyto naturalnej skóry, drewna i metalu. Tak jak w modelu XC90, za obsługę funkcji odpowiada panel dotykowy.

Model S90 – to flagowa limuzyna. Od strony technologicznej to brat bliźniak modelu V90. Moce od 150 do 407 KM. To najdłuższa limuzyna w historii Volvo. Miesiąc temu miała miejsce jego premiera.

Model XC90 Excellence – po raz pierwszy w Polsce. Luksusowa. czteromiejscowa odmiana Volvo XC90. Zamiast tylnej kanapy ma dwa oddzielne fotele, podobne do tych, które są montowane
z przodu. Obłędnie wygodne. Powstała krótka seria tych aut. Dedykowane są zabieganym milionerom. Mają lodówkę, specjalny schowek na precjoza, wszelkie multimedia, kabina jest dodatkowo wyciszona.

S60 Polestar – najbardziej sportowe Volvo w historii. 0-100 km/h osiąga w 4,9 s. Polscy dziennikarze zmierzyli 4.4 s. 350 KM, zaprojektowane od nowa regulowane zawieszenie Ohlins
i wyczynowe hamulce z sześciotłoczkowymi.  zaciskami. Napęd przenoszony jest na cztery koła.

Pawilon 3,  stoisko nr 7

————————————————-

Romet na wystawie Motor Show 

Hitem sprzedaży marki Hyosung w 2015 roku był Hyosung Aquila 125. To jedyny na rynku cruiser klasy 125 wyposażony w jednostkę napędową typu V-2. Jest to najbardziej charakterystyczny układ cylindrów dla dużych chopperów i cruiserów. Takie rozwiązanie zapewnia o wiele lepszy wygląd oraz dźwięk. Nie bez znaczenia są też osiągi, ponieważ silnik dwucylindrowy generuje większą moc, niż jego jednocylindrowy odpowiednik takiej samej pojemności. To właśnie osiągi zdecydowały o atrakcyjności kolejnego modelu, którym jest GT125. Ten naked bike wyposażony został w tą samą jednostkę, co Aquila. Generując 14,5 KM osiągnął limit prawny dopuszczający kierowców z prawem jazdy kat. B do poruszania się na motocyklach klasy 125. Gabaryty nadwozia są takie same jak w motocyklach o większej pojemności, czyli Hyosung GT 125 jest idealną propozycją dla osób wysokich i oczekujących możliwie najlepszych osiągów. Jako nowość zaprezentowaliśmy Państwu Hyosung Exiv R. To sportowa wariacja na temat modelu 250 Exiv. Pięknie wykonane, sportowe nadwozie przypadło do gustu wielu motocyklistom, którzy posiadają już prawo jazdy kategorii A. Zachwycone były nie tylko Panie, ale również mężczyźni planujący rozpocząć zabawę na torze wyścigowym. Exiv R wpisuje się w kategorię Moto3, której wyścigi rozgrywane są w ramach Wyścigowych Mistrzostw Polski.

Ciesząca się nienaganną opinią koreańska marka wchodzi na nowy etap rozwoju, co pozwoli na oferowanie coraz to ciekawszych motocykli. Zapraszamy serdecznie na targi w Poznaniu, to właśnie tam w najbliższym czasie będzie można przyjrzeć się ofercie Hyosung na sezon 2016!

Keeway 2016 

Celem marki Keeway jest dotarcie do początkujących motocyklistów. Jesteśmy zmotywowani do zachęcenia jeszcze większej ilości Polaków do jazdy na jednośladach. W tym sezonie pomoże nam model XBlade 50. Ten nieco futurystyczny stylistycznie skuter kierujemy do wszystkich, którzy nie posiadają jeszcze prawa jazdy, a poszukują maszyny o możliwie najlepszych osiągach. Zaskakująco wysoką dynamikę zapewnia dwusuwowy silnik o pojemności 49cm3. Kolejną nowością jest model RKS Sport. To następca bardzo popularnego RKS, nakeda bike’a, który idealnie sprawdził się
w aglomeracjach oraz poza miastami. W jego najnowszej wersji poprawiliśmy ergonomię oraz nieco odświeżyliśmy stylistykę. Wśród motocykli Keeway zdecydowanie wyróżniał się model TX2,
to następca flagowego TX. Motocykl dostępny jest w dwóch wersjach: Supermoto i Enduro. Jest to nasza propozycja dla młodych motocyklistów oraz osób dojrzałych posiadających prawo jazdy kategorii B. Keeway TX2 potrafi pokonać teren i drogi niemal każdego typu. Od Ciebie zależy w jaki sposób będziesz nim jeździł, to motocykl dla osób, które oczekują od jednośladu więcej, niż jazdy
z punktu A do B. Supermoto bardzo chętnie odwiedzi tor kartingowy, natomiast enduro nie odmówi odwiedzin w ciężkim terenie. TX2 to idealny sprzęt do podnoszenia swoich umiejętności jazdy na jednośladzie. Zapraszamy wszystkich na stoisko Rometa podczas targów Motor Show w Poznaniu, będzie na co popatrzeć!

RMT 2016

RMT to nowa marka premium na polskim rynku. Nowoczesna, prestiżowa linia produktów, którą wyróżnia indywidualny charakter. Powstała dla wszystkich, którzy od życia pragną czegoś więcej. Szukasz wielkomiejskiego stylu lub inspiracji w mieście? RMT to wyjątkowa seria skuterów
i motocykli – połączenie miejskiego stylu, wysokiej jakości i technologii. W doskonały i naturalny sposób łączy komfort z najnowszymi trendami designu. Jesteśmy pewni, że z RMT odkryjesz miasto na nowo.

RMT BY DAELIM

Tworząc prestiżową serię produktów premium RMT na sezon 2016 mamy pewność, że oferujemy klientom pojazdy najwyższej jakości. Wybierając koreańską technologię oraz partnera mającego doświadczenie w  motoryzacji, kierowaliśmy się pasmem sukcesów w branży samochodowej. Daelim buduje motocykle od 1978 roku. W pierwszej fazie rozwoju przedsiębiorstwa technologię dostarczyła Honda Motor Company. Po ponad 30 latach budowania jednośladów Daelim Motor może pochwalić się własnym ośrodkiem badawczo rozwojowym oraz produkcją na poziomie 300 000 pojazdów rocznie. Jednoślady te spełniają światowe standardy branży motoryzacyjnej. Zgodnie z ciągle zmieniającymi się regulacjami Unii Europejskiej w trendzie dbałości o środowisko naturalne, bezpieczeństwo produkty przechodzą szczegółowe testy. Maszyny Daelim zyskały popularność i zaufanie klientów na całym świecie. Aktualnie będą dostępne dla klientów w Polsce. Jesteśmy przekonani, że kolekcja, która wchodzi na rynek w Polsce spełni oczekiwania najbardziej wymagających klientów.

Pawilon 5A,  stoisko nr 8

———————

Suzuki Motor Company

Po raz pierwszy w Polsce Suzuki zaprezentuje także nowe modele motocykli na sezon 2016. Wśród nich znajdzie się SV650. To motocykl pełen możliwości, z emocjonalną osobowością, który staje się gwarancją, że codzienne przejazdy i weekendowe wycieczki po krętych drogach zmienią się
w niezapomniane przejażdżki. Niska masa SV650 i niezwykle szczupły profil powodują, że motocykl natychmiast zdobywa zaufanie kierowcy. Sportową gwiazdą stoiska Suzuki będzie koncepcyjny model szóstej generacji GSX-R1000. Jest to najmocniejszy, najdynamiczniej przyspieszający
i najlepiej jeżdżący GSX-R, jaki kiedykolwiek udało się skonstruować.

Pawilon 3, stoisko nr 1