GDAŃSK – MOTOCROSS – Mistrzostwa Polski i Zespołowe Mistrzostwa Polski, Puchar Pomorza

Motocross - fot. M. Cabaj

2015-06-5/6 GDAŃSK – MOTOCROSS – Mistrzostwa Polski i Zespołowe Mistrzostwa Polski, Puchar Pomorza

 

Początek września wielu osobom kojarzy się z końcem wakacji i powrotem do szkoły. Dla zawodników MX początek września wyznacza koniec walki o Mistrzostwo Polski w Motocrossie w roku 2015.

 

Już w pierwszy weekend września zapraszamy na tor motocrossowy w Gdańsku.

W dniach 5/6 września 2015r odbędzie się finałowa runda Indywidualnych Mistrzostw Polski w Motocrossie w klasach Mx65, Mx85, Mx2Junior, MxKobiet, MxQuad.  Co więcej będziemy mogli również przyjrzeć się walce o Zespołowe Mistrzostwo Polski.

Impreza: MOTOCROSS Indywidualne Mistrzostwa Polski, Zespołowe Mistrzostwa Polski, Puchar Pomorza

Motocross wrzesień 2015
Motocross wrzesień 2015

Data: 5/6 września 2015r

Organizator: Gdański Auto Moto Klub

Miejsce: Gdańsk (okolice ul.Starogardzkiej)

Bilety: 10zł / dzieci do lat 7 free

 

Tradycyjnie zawody na Gdańskim torze to również okazja dla zawodników rozpoczynających przygodę z motocrossem oraz traktujących motocross bardziej hobbystycznie do wystartowania w zawodach o Puchar Pomorza. Jeżeli posiadasz sprzęt mx i chcesz wystartować, nie czekaj, to szansa na początek kariery! Serdecznie zapraszamy (informacje w GAMK i MxWójcik).

 

W sobotę od rana prowadzone będą treningi,  start do pierwszego wyścigu nastąpi o godzinie 15:00. W niedzielę zaś po porannych treningach o 10:30 wystartuje wyścig kwalifikacyjny, a wyścigi finałowe rozpoczną się o godzinie 13:00.

 

W Mistrzostwach Polski , zawodnicy Gdańskiego Auto Moto Klubu mają szansę odnieść wielki sukces zdobywając Klubowe Mistrzostwo Polski Juniorów.

Po piętach depcze drużyna Człuchowskiego Auto Moto Klubu, jednak wierzymy, że Gdańscy zawodnicy pokażą klasę. Gdański Auto Moto Klub reprezentować będą:  Olaf Włodarczak, Filip Bukowicz, Maksymilian Chwalik, Bartosz Popielnicki, Marcin Kuczyński, Piotr Kajrys, Sajmon Zarach, Michał Kuczyński, Oskar Chwalik, Jan Gołąbek, Szymon Harańczyk, Mieszko Polnar, Michał Drypa, Igor Lemańczyk.

 

W klasie MxKobiet w barwach GAMK niestety nie zobaczymy wielokrotnej Mistrzyni Polski i reprezentantki kraju Joanny Miller, która leczy kontuzję. Asiu wracaj do zdrowia!

 

 

Zespołowe Mistrzostwa Polski odbywają się po zakończeniu indywidualnych Mistrzostw Polski. W niedzielę zawalczą zgłoszone zespoły składające się z trzech zawodników, po jednym z klasy Mx2Junior, Mx2, MxOpen. O końcowym wyniku decyduje forma, dyspozycja i pozycja w wyścigach, zajęta przez trzech zawodników!

 

Dla zawodników masa adrenaliny. Dla kibiców masa emocji. Gdański Auto Moto Klub serdecznie zaprasza na tor!

 

Regulamin zawodów:

http://www.pzm.pl/pliki/zg/motocykle/mc/regulaminy/regulamin_-_motocross_mp_i_zmp_gdansk_2015.pdf

 

Harmonogram zawodów:

http://www.pzm.pl/pliki/zg/motocykle/mc/regulaminy/harmonogram_-_motocross_mp_i_zmp_gdansk_2015.pdf
https://www.facebook.com/events/492355864257677/

 

Paweł Kurajk – dyrektor zawodów