Już w sobotę otwarcie w Gdańsku salonu Harley-Davidson

WYDARZY SIĘ PODCZAS WIELKIEGO OTWARCIA 

Wybór MISS HARLEY-DAVIDSON® GDAŃSK

Środowisko pasjonatów amerykańskiej motoryzacji to nie tylko zamiłowanie do magii zamkniętej
w potężnych silnikach, to także wielki sentyment do stylu przesiąkniętego rock&rollem. Jego esencją u pań jest strój w klimacie pin-up girll. Podczas WIELKIEGO OTWARCIA wybierzemy i nagrodzimy dziewczynę, której wygląd najlepiej będzie wpisywał się w ten styl. Jednym słowem wyłonimy Miss Harley-Davidson® Gdańsk.

Wielkie otwarcie
Wielkie otwarcie

Wybór Najbardziej Odjechanego Harleya.

Ceniąc pracę i serce, które właściciele naszych motocykli wkładają w personalizacje własnych maszyn, chcemy docenić ich wysiłki. Potrzeby i pomysły klientów zawsze były inspiracją dla Harley-Davidson®. Nasz salon stworzyliśmy dla Was, dlatego wyróżnimy motocykl, który swym indywidualizmem zainspiruje nas na WIELKIM OTWARCIU.

Prezentacja klasycznych amerykańskich samochodów skupionych przy RodZ Factory.

Z technicznego punktu widzenia RodZ Factory to warsztat samochodowy zajmujący się kompleksową renowacją i modyfikacjami klasycznych amerykańskich samochodów, oraz ich późniejszym serwisem. Aktualnie miejsce to stało się celem duchowych pielgrzymek wszelkiej maści pasjonatów, czy też fanów amerykańskiej motoryzacji. Zapach spalonej gumy, drażniące oczy opary przelewanego paliwa, dźwięk wkręcanych V8mek i wszechobecny  rock’n’roll. To wszystko znajdziecie w RodZ Factory.

 

Pokaz malowania samochodu aerografem w wykonaniu Bad Pistols.

Początki Bad Pistols Design sięgają roku 2006, kiedy to w ręce Szymona Kowalewskiego trafił pierwszy aerograf. Jako że miał on już warsztat i plastyczne wykształcenie, malarska strona lakiernictwa nie stanowiła dla niego problemu. Bardzo szybko wyspecjalizował się w czachach, płomieniach
i wszystkich innych urokliwych tematach malowanych z tzw. 'freehandu’. W roku 2008 miał przyjemność zdobić pierwszego harley’owskiego customa skonstruowanego przez Tomasa z Mogilna. Efekt jego pracy przyniósł sukcesy – między innymi nagrody w konkursie Ucho Van Gogha. Od tej pory wszystko ruszyło pełną parą – kolejne konkursy, uczestnictwo w targach, praca przy coraz ciekawszych projektach. W międzyczasie, wraz z kolegami lakiernikami Piotrem i Marcinem, odkrywał tajniki technik lakierniczych. Doprowadziło go to do kolejnej specjalizacji –  na tę chwilę bardzo często poza malarstwem kreuje prosty, graficzny design oparty na połączeniu matu i połysku, nadający maszynom elegancji i sportowej agresji.

Kondycja przed sezonem.

Po zimowej przerwie warto zadbać nie tylko o motocykl, ale i o własną kondycję. Pomoże w tym trener z Good Luck Club. Każdy z uczestników WIELKIEGO OTWARCIA będzie miał okazję porozmawiać z trenerem,  który doradzi indywidualny zestaw ćwiczeń przygotowujący nas do sezonu.

 

Pokaz Fabian 3rd Eye Tattoo.

Jak wiadomo tatuaże są częścią kultury motocyklowej. U nas będzie można zobaczyć na żywo jak robią to najlepsi. Fabian Staniec to artysta z grudziądzkiego studia tatuażu 3rd Eye Tattoo. Jako profesjonalista pracuje od 5 lat, biorąc w tym czasie udział w wielu ogólnopolskich konwencjach tatuażu, odnosząc na nich również sukcesy. Swoje prace projektuje z wykorzystaniem różnych technik: od grafiki komputerowej po tradycyjne techniki rysunkowe oraz malarskie. Przenosi je później na ludzkie ciało z dbałością o każdy szczegół. W swojej twórczości jest dość wszechstronny,

choć najlepiej czuje się w dużych realistycznych pracach z wykorzystaniem odcieni szarości.

Zabawy dla każdego

Każdy bywalec imprez motocyklowych wie, że stałym ich elementem są konkursy sprawnościowe. Jest to okazja do wykazania indywidualnej sprawności, jak i działania całego zespołu przyjaciół. Wszystko w formule „na wesoło” tak, by dostarczyć radości uczestnikom i widzom.

Wielka Wyżerka pod patronatem Street Food Polska.

Patronem kulinarnej części Wielkiego Otwarcia jest portal Street Food Polska, który zaprosił na imprezę najbardziej obiecujące trójmiejskie food trucki. W ramach „Street Food Polska Tour” nakarmią one wszystkich gości w klimatach typowo amerykańskich. „Musztarda po obiedzie” będzie serwować znakomite burgery, „Rocotillo” wzbogaci imprezę o kuchnię tex-mex z południowych Stanów. „La Buda” oprócz klasycznej wołowiny przygotuje także gorące kanapki w wersjach wegetariańskich oraz doda do tego ich legendarną ostrą truskawkę. Dla spragnionych nowości będą także rewelacyjne crepes w opcjach mięsnej i na słodko podane przez „Naleśniki z Bryki”. Znakiem rozpoznawczym imprez „Street Food Polska Tour” jest zawsze najlepsza jakość dań i obsługi ciągle sprawdzana przez własnych recenzentów, którzy specjalizują się w nowoczesnej kuchni slow food. To pierwsze ze wspólnych wydarzeń organizowanych razem z największym polskim serwisem poświęconym street foodowi, ale z pewnością nie ostatnie.

DLA GOŚCI HARLEY-DAVIDSON® GDAŃSK WYSTĄPIĄ

Jakub ZIMA Zimowski,  Prowadzący

Jeden z liderów poznańskiej formacji Hope. Człowiek, który  urodził się dla sceny. Podczas pobytu na niej zaraża wszystkich swoją energią i entuzjazmem.  Przekonał się o tym nawet Jerzy Owsiak. Zima nie tylko występował razem z Hope na obu scenach Przystanku Woodstock. Jest także prowadzącym Małą Scenę Festiwalu w Kostrzynie, oraz wszystkich koncertów eliminacyjnych na Przystanek Woodstock.  Zima to również miłośnik motoryzacji i zapalony motocyklista. Opowiedni człowiek na odpowiednim miejscu podczas WIELKIEGO OTWARCIA.

Gwiazdy WIELKIEGO OTWARCIA

Lipali:

 

To już legenda polskiego rocka. Wraz z Tomkiem „Lipą” Lipnickim, jednym z najbardziej charyzmatycznych wokalistów i gitarzystów naszej sceny. Zespół od 2003 roku tworzą Łukasz „Luk” Jeleniewski – instrumenty perkusyjne i Adrian „Qlos” Kulik – bas. Koncert podczas WIELKIEGO  OTWARCIA wpisuje się w najnowszą trasę, którą zespół prowadzi z nowym, czwartym członkiem zespołu, czyli Romanem Bereźnickim – gitara, klawisze, wokal wspierający.

Liroy:

Liroy to artysta, którego nikomu nie trzeba przedstawiać. Słynny Scyzoryk z Kielc jest prekursorem muzyki RAP w Polsce. Już od początku lat 90-tych gości na scenach. Bezkompromisowo opisuje otaczającą go rzeczywistość. Jego utwory słyszał chyba każdy, niwzależnie od wieku czy własnych preferencji  muzycznych. To człowiek, który podczas występu  przekazuje  potężny ładunek energii i emocji.

Suporty

Scena Muzyczna.com

ScenaMuzyczna.com to portal skupiający ludzi obecnych na festiwalowych scenach od kilkudziesięciu lat. Dzięki ich zaangażowaniu przy tworzeniu listy suportów WIELKIEGO OTWARCIA,  każdy koncert będzie na wysokim poziomie artystycznym.

Mechanism:

Mechanism jest progresywnym zespołem rockowym z Gdańska. Od 2009 roku z powodzeniem występuje na licznych festiwalach i lokalnych koncertach. W kwietniu 2012 roku zespół wydał limitowaną edycję debiutanckiego singla „Prize for Every Sin”, zawierającego wybór trzech stylistycznie różnych utworów.

Skład zespołu:

Rafał Stefanowski – vocals
Michał Cywiński – guitars
Kamil Chmielowiec – keyboards
Artur Olkowicz – bass
Adrian Łukaszewski – drums

Drunk Lamb:

Drunk Lamb to energiczny kwartet z Trójmiasta, który reprezentuje młodą scenę blues rockową.
Zespół powstał na początku 2014 r.,  a już tego samego roku w lipcu wygrał konkurs podczas Suwałki Blues Festival.  Zespół tworzą wszechstronni muzycy, którzy czynnie uczestniczą również w projektach jazzowych, funkowych, soulowych i rockowych. Oprócz przyjaźni, łączy ich wspólna miłość do żywiołowego grania rodem zza oceanu. W twórczości Drunk Lamb słychać fascynację Jimi Hendrixem, Stevie Ray Vaughanem, Tha Alman Brothers czy Johnem mayerem. Wspólne muzykowanie w innych projektach pozwoliło im na odnalezienie brzmienia i stworzenia zespołu o konkretnym kierunku muzycznym. Muzyka Drunk Lamb jest swoistym ujściem energii i doskonałego warsztatu muzyków z Trójmiasta. Skład zespołu to: wokalista Filip Kamerath, gitarzysta Michał Zienkowski, perkusista Łukasz Łapiński i basista Konrad Żołnierek.

Czarne Kwiaty:

Zespół Czarne Kwiaty, intensywnie działa i koncertuje od 2007 roku.

Ich muzyka to mieszanka alternatywnego rocka oraz punka z mocnym akcentem gitarowym. Obecnie pracują nad swoim nowym, studyjnym materiałem,  w którym gościnnie wystąpili muzycy tacy jak: Jarek Janiszewski, Romek Puchowski czy Adam Wendt.

Zespół tworzy pięciu muzyków:

– Michał Sarnowski – wokal

– Robert „Czajo” Czajkowski – gitary

– Zbyszek „Wuj” Sylwestrowicz – bębny

– Jacek „Pączek” Langowski – gitary

– Radek Machalski – bas

StoneRiver:
Marek „Anzelm” Dzilne – wokal, Maciek „Delma” Treppa – gitara, Paweł „Rogal” Rogowski – bas, Ania Tkaczyk – perkusja. Napędzani pasją do muzyki. Led Zeppelin, AC/DC, Motley Crue, Black Label Society, TSA, wcześni Gunsi – ,,To nas kręci – od bluesa po metal. Gramy to co lubimy, bez kompromisów, bez oglądania się na trendy. Szybko, wolno, dużo, mało … co za różnica ? Jest moc ! Przyjdź na koncert – będzie głośno, ale rock n’ roll to nie rurki z kremem.”

Alcoholica:

Alcoholica  jest jednym z najlepszych w Europie zespołów naśladowczych legendarnej ikony trash – metalu , amerykańskiej formacji Metallica.  Alcoholica zagrała ponad tysiąc czterysta koncertów w Polsce, Czechach, Słowacji,  Francji,  Anglii, Niemczech , Danii, Szwecji , Holandii oraz w Szwajcarii, wzbudzając niesamowity aplauz w każdym z tych miejsc.