ŚWIATOWA PREMIERA NOWEGO MITSUBISHI OUTLANDER 2016

2016 Mitsubishi Outlander

Firma Mitsubishi Motors North America, Inc. (MMNA) zaprezentowała wczoraj najnowszy model tej marki – 7-osobowy crossover Outlander 2016, który na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Nowym Jorku 2015 ma swoją światową premierę. Outlander 2016 to pierwszy produkcyjny samochód Mitsubishi opisany nowym językiem stylistycznym tej marki. Przeszedł on nie tylko przez typowy proces „odświeżania” modelu, ale otrzymał też wyjątkowo dużo ważnych technicznych i technologicznych modyfikacji, które czynią go doskonalszym i lepiej jeżdżącym samochodem. Outlander w wersji modelowej 2016 zamierza pozostać liderem swojego segmentu w USA, przyciągając wymagających nabywców poszukujących pojazdów o znakomitych własnościach jezdnych, jakości wykonania i wysokim poziomie bezpieczeństwa.

„Outlander 2016 przyciąga spojrzenia swoim wyglądem, tak wewnętrznym, jak i zewnętrznym, a przy bliższym poznaniu, dysponując długą listą ulepszeń technicznych, jeździ jak zupełnie nowy model. W ten sposób jeszcze bardziej wyróżnia się spośród konkurentów. – uważa Don Swearingen, wiceprezes MMNA. „Znakomite tempo wzrostu sprzedaży Mitsubishi w USA utrzymuje się w nowym roku, a wraz z nadejściem nowego crossovera, czyli Outlandera 2016, jesteśmy dobrze przygotowani, by kontynuować ten wzrost.”

Poważne zmiany

2016 Mitsubishi Outlander
2016 Mitsubishi Outlander

Mitsubishi Outlander 2016 charakteryzuje odważny, nowy wygląd zewnętrzny, stylowe i funkcjonalne wnętrze oraz ponad 100 technicznych i technologicznych modyfikacji podwozia, które wprowadzono celem podwyższenia sztywności struktury nadwozia, poprawy jakość jazdy oraz obniżenia poziomu hałasu i drgań (NVH). Zmiany wprowadzone w Outlanderze zdecydowanie przekraczają ramy tradycyjnego „odświeżenia” samochodu w połowie jego życia na taśmie produkcyjnej, na co składają się zwykle drobne poprawki i zmiany stylistyczne. Nowy Mitsubishi Outlander 2016 został przeprojektowany i udoskonalony, aby wyróżnić go na tle konkurencji w segmencie średnich crossoverów, wykorzystując do tego solidny i dynamiczny wygląd oraz znakomite wrażenia z jazdy w połączeniu z niezawodnością i bezpieczeństwem według najwyższych standardów Mitsubishi.

2016 Mitsubishi Outlander
2016 Mitsubishi Outlander

Nowa twarz Mitsubishi

Outlander 2016 wyróżnia się stylizacją przedniej części nadwozia wykonaną według nowej koncepcji Mitsubishi nazwanej “Dynamic Shield.” W stylizacji nadwozia zwraca uwagę nowocześnie i agresywnie wyglądający, od nowa zaprojektowany pas przedni wraz z nowymi, przeprojektowanymi błotnikami, reflektorami w technologii LED, dolnymi segmentami drzwi, aluminiowymi obręczami kół o średnicy 18 cali oraz z nowym pasem tylnym i umieszczonymi w nim lampami LED.

Ożywcze, nowe wnętrze

Outlander 2016 otrzymał przeprojektowane wnętrze, w którym znalazły się miękkie materiały zastosowane także w przekonstruowanej kierownicy, nowy system łączności Mitsubishi (MMCS), system audio połączony z nawigacją satelitarną i wyświetlaczem, a także nowe akcenty wykończenia paneli drzwiowych i deski rozdzielczej, lepsze materiały tapicerskie siedzeń i podsufitki oraz lusterko wsteczne z funkcją automatycznego przyciemniania.

2016 Mitsubishi Outlander
2016 Mitsubishi Outlander

Udoskonalone, bardziej wyrafinowane podwozie i układ napędowy

Outlander w wersji modelowej 2016 oferuje lepsze własności drogowe oraz znacznie zredukowany poziom hałasu i drgań, które pojawiły się wraz ze wzrostem sztywności strukturalnej nadwozia i zawieszenia kół, co pozwoliło zapewnić ciszę i szczególnie wysoki komfort jazdy. Ulepszenia konstrukcyjne obejmują przeprojektowane zawieszenie i elektryczny układ wspomagania kierownicy, grubsze szyby tylnych drzwi, solidniejszą izolację akustyczną w całym pojeździe, tłumienie dynamiczne w przednim i tylnym zawieszeniu oraz w tylnym mechanizmie różnicowym, a także lepsze uszczelnienie okien i komory silnika.

Nowa przekładnia CVT

Kolejną nowością jest następna generacja bezstopniowej przekładni CVT, dzięki której poprawiły się przyspieszenia, osiągi, jakość zmiany przełożeń i płynność przekazywania momentu obrotowego.

2016 Mitsubishi Outlander
2016 Mitsubishi Outlander

Zaawansowanych technologie bezpieczeństwa

Outlander w wersji modelowej 2016 oferuje zaawansowane technologie bezpieczeństwa, jak system łagodzenia kolizji czołowych (FCM), system ostrzegania przed opuszczeniem pasa ruchu (LDW) i tempomat adaptacyjny (ACC). Outlander w wersjach modelowych 2014 oraz 2015 otrzymał za poziom bezpieczeństwa najwyższą ocenę „Pick Top Safety +” od amerykańskiego Ubezpieczeniowego Instytutu Bezpieczeństwa Drogowego (IIHS), między innymi dzięki opcjonalnemu systemowi łagodzenia kolizji czołowych. Wszystkie wersje modelowe Outlandera na rok 2016 posiadają system SRS z siedmioma (7) poduszkami gazowymi, w tym z poduszkami czołowymi współpracującymi z czujnikami obciążenia fotela pasażera oraz położenia fotela kierowcy, poduszkami bocznymi umieszczonymi w oparciach przednich foteli i bocznymi kurtynami gazowymi z czujnikami wywrócenia na dach. Samochód wyposażono w system ABS z elektronicznym rozkładem siły hamowania (EBD), system wspomagania nagłego hamowania, system wspomagania ruszania pod górę (HSA), system stabilizacji toru jazdy (ASC) wraz z systemem kontroli trakcji (TCL), a także system monitorowania ciśnienia powietrza w kołach (TPMS).

2016 Mitsubishi Outlander
2016 Mitsubishi Outlander

Kolejny poziom zabezpieczeń obejmuje wzmocnioną konstrukcję nadwozia według opracowanego przez Mitsubishi systemu RISE, który pozwala absorbować energię zderzeń, pomagając w ten sposób chronić pasażerów podróżujących samochodem. Struktura systemu RISE jest wbudowana w nadwozia wszystkich samochodów produkowanych przez Mitsubishi Motors.

Amerykańskie sukcesy Mitsubishi Motors

Firma Mitsubishi Motors w USA zakończyła rok 2014 z wynikiem sprzedaży aż o 24,8% lepszym, niż w 2013 roku – co oznacza jeden z najwyższych wzrostów sprzedaży zanotowanych w amerykańskim przemyśle samochodowym. Dynamikę sprzedaży udało się utrzymać w pierwszym kwartale 2015 roku, kontynuując wysoki wzrost sprzedaży w stosunku rok do roku.