Renault Duster planuje znaleźć się w pierwszej dziesiątce

Dakar

To już trzeci start oficjalnego zespołu Renault Duster Team* w rajdzie Dakar. W dniach od 4 do 17 stycznia 2015 r. zespół wystawi całkowicie nowe samochody napędzane silnikiem Aliansu Renault-Nissan. W tegorocznej edycji rajdu celem teamu jest uplasowanie się w pierwszej dziesiątce.

Dakar
Dakar

Od 2013 r. Renault Argentyna startuje w jednym z najbardziej wymagających i pasjonujących rajdów na świecie – rajdzie Dakar. W pierwszym roku zespół zajął dwudzieste dziewiąte miejsce w klasyfikacji ogólnej, a rok później dzięki zebranemu doświadczeniu ukończył rajd na czternastej pozycji, w swojej klasie był czwarty.

W ramach przygotowań dwa zespoły z Emiliano Spataro i Benjamína Lozada oraz José García
i Mauricio Malano wystartowały w trzech rajdach wchodzących do Mistrzostw Argentyny w Rally Cross Country, zajmując raz pierwsze i trzy razy drugie miejsce.

* Na rynkach Ameryki Południowej modele Dacia występują w gamie produktowej Renault.

W tym roku Renault Sport Technologies zdecydowanie mocniej wesprze ten młody team, dzieląc się
z nim swoim doświadczeniem i dostarczając mu najnowsze, innowacyjne rozwiązania, aby zapewnić obu Dusterom jak największe szanse uplasowania się w pierwszej dziesiątce. W tym celu Renault Duster Team będzie dysponował dwoma nowymi samochodami Duster wyposażonymi
w najnowocześniejsze technologie. Zdecydowanie mocniejsze i zmodernizowane wersje zostaną wyposażone w silniki V8 Aliansu Renault–Nissan, rozwijające moc 380 koni. Renault Argentyna wzmocni również wsparcie logistyczne oraz zespół rajdowy, aby zapewnić swojej drużynie optymalną obsługę techniczną w całej Argentynie, Chili i Boliwii, przez terytorium których przebiega trasa tegorocznej edycji wyścigu.

Dakar
Dakar

W czasie trwania całego rajdu terenowego argentyńska spółka zależna Renault umożliwi szerokiej publiczności spotkania z kierowcami i samochodami Duster. Jednocześnie, za zgodą Amaury Sport Organisation, na rynek argentyński trafi seria limitowana Renault Duster Dakar.

Christophe Chapelain, kierownik techniczny ds. sportów wyczynowych Renault Sport Technologies:
W Renault Sport Technologies lubimy wszelkiego rodzaju wyzwania i rajd Dakar jest jednym
z największym wyzwań naszej epoki.(…) Uważnie śledzimy postępy Renault Duster Team od pierwszych startów w 2013 roku. Jest więc naturalne, że włączamy się w ten projekt. W ten sposób
w pierwszych dwóch tygodniach stycznia będziemy mogli przetestować innowacyjne rozwiązania technologiczne, a jednocześnie zademonstrować zalety terenowe Dustera.

Śledź Renault Duster Team:

www.renaultsport.com.ar/dakar
Twitter #RenaultDusterTeamFacebook Renault Argentina
Facebook Renault Sport Argentina
Instagram
Youtube
Filmy