POLICJANCI PRACOWALI NA MIEJSCU WYPADKU DROGOWEGO NA DRODZE S6

Policjanci z Komendy Powiatowej w Pruszczu Gdańskim ustalają przyczyny wypadku drogowego, do którego doszło na drodze s6 na wysokości Kowal. Jak ustalili policjanci kierowca motocykla uderzył w tył stojącego w korku audi. Oba pojazdy jechały w kierunku Gdyni. 25-letni motocyklista trafił do szpitala. Kierowcy obu pojazdów byli trzeźwi. Policja apeluje o zwiększenie uwagi podczas jazdy oraz dostosowanie jej do warunków panujących na drodze.

Pruszcz Gd. wypadek Kowale S6
Pruszcz Gd. wypadek Kowale S6

Dzisiaj (08 kwietnia br.) o godz.09.40 dyżurny pruszczańskiej policji odebrał zgłoszenie, że na drodze s6 w kierunku Gdyni na wysokości Kowal doszło do wypadku drogowego. Oficer dyżurny natychmiast wysłał na miejsce policjantów oraz powiadomił pozostałe służby ratownicze. Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia i ustalili świadków. Technik kryminalistyki zabezpieczył ślady, zrobił zdjęcia oraz sporządził szkic sytuacyjny, zbadano stan trzeźwości kierowców biorących udział w wypadku.
Ze wstępnych ustaleń wynika, że 25-letni kierowca yamahy hamując przewrócił się na jezdnię i uderzył w tył stojącego w korku audi. Oba pojazdy jechały w kierunku Gdyni. Do szpitala wojewódzkiego w Gdańsku trafił mieszkaniec Gdańska kierujący motocyklem. 31-letnia mieszkanka Starogardu Gdańskiego kierująca audi nie odniosła żadnych obrażeń. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że kierowcy byli trzeźwi. Droga s6 w kierunku Gdyni odbywała się jednym pasem ruchu. O godz. 11.00 ruch
samochodów został całkowicie przywrócony.

Policjanci ustalają okoliczności zaistniałego wypadku oraz apelują o zachowanie szczególnej ostrożności. Słoneczna aura sprzyja rozwijaniu zbyt dużych prędkości na drodze. Kierowcy mają mniej czasu aby zareagować na zagrożenia. Poruszajmy się po drogach wolniej i z uwagą obserwujmy innych uczestników ruchu drogowego.