Rajdowcy z Pomorza na żuławskich trasach

Kurczalski foto

Po dwóch rundach amatorskich rajdów samochodowych, które odbyły się na lotnisku w Gdyni-Kosakowie w ramach cyklu Samochodowego Pucharu Automobilklubu Morskiego  i  Pucharu Młodych Rajdowców zawodników czeka kolejne wyzwanie. W niedziele 6 kwietnia pod patronatem wójta gminy Cedry Wielkie odbędzie się OXIMO Rajd Żuławski organizowany przez Automobilklub Morski w Gdyni. 

Pierwszy raz w regionie, tego typu rywalizacja zostanie przeprowadzona na drogach publicznych, więc jest to duża i na pewno bardzo miła niespodzianka dla amatorów sportów motoryzacyjnych jak również dla kibiców.

Organizatorzy gwarantują sporą dawkę emocji nie tylko dla samych zawodników, ale również dla kibiców. Tym razem trasy będą naprawdę bardzo wymagające. Dwa odcinki po drogach publicznych, w tym jeden w centrum Koszwał przejeżdżane w trzech pętlach. Kolejny odcinek to bardzo trudna technicznie próba sprawnościowa z ciasnymi nawrotami, gdzie trzeba będzie wykazać się umiejętnościami szybkiego kręcenia kierownicą. A na deser Epilog w centrum Cedr Wielkich – przysłowiowa wisienka na torcie.

Zakończenie rajdu oraz rozdanie nagród odbędzie się w  Żuławskim Dworze,  w miejscowości Grabiny-Zameczek przy drodze wojewódzkiej nr 227. Początek o godzinie 19.00.

Kurczalski foto
Kurczalski foto

Harmonogram rajdu:
– 5.04 – Odbiór administracyjny oraz badanie kontrolne dla zawodników;
– 6.04 – godz. 10:00 – start rajdu w Cedrach Wielkich;
– godz. 10:15, 10:45 – OS Orlen;
– godz. 10:25, 12:55, 15:15 – OS Koszwały;
– godz. 10:40, 13:10, 15:30 – OS Kanał;
– godz. 15:45 – Oficjalny Restart i Epilog Cedry Wielkie.

Szczegółowe informacje odnośnie OXIMO Rajdu Żuławskiego, jak również o minionych rundach (Rajd Walentynkowy i Rajd Przedwiośnia) można znaleźć na stroniehttp://akmorski.org.pl/spam/.

 

Sebastian Drausal