Wrak Race po raz 9-ty na Kolibkach

Wrak Race 2013 - fot. arch. MC

W dniach 5-6 kwietnia na terenie Adventure Park Gdynia Kolibki (ul. Bernadowska 1) odbędzie się dziewiąta edycja Wrak Race. To wyjątkowa impreza ściągająca coraz większą rzeszę fanów motoryzacji, którzy w duchu zdrowej rywalizacji mierzą swoje siły w walce o zwycięstwo, ale przede wszystkim dojechanie do mety. 

Wrak Race 2013 - fot. arch. MC
Wrak Race 2013 – fot. arch. MC

Warczące silniki, pękające opony, odpadające zderzaki i zagotowane chłodnice – to w telegraficznym skrócie jest Wrak Race podczas którego przywracane do życia są stare zdezelowane samochody. Pierwsza edycja Wrak Race odbyła się 23 października 2011, w której wystartowały cztery auta. Impreza cieszy się coraz większą popularnością. Obecnie w każdej edycji startuje ok. 50 kierowców, którym kibicuje liczna publiczność.

Pierwszego dnia teren Adventure Parku zamienia się w wielki garaż, do którego zjeżdżają na lawetach kolejne wraki. Całą sobotę zawodnicy razem z rodzinami i przyjaciółmi dokonują niezbędnych napraw oraz stylizują pojazdy. W tym elemencie fantazja nie zna granic! Wśród cudownie wystrojonych samochodów na koniec imprezy wybierany jest jeden, który otrzymuje nagrodę za najlepszy wygląd.

Na koniec pierwszego dnia uczestnicy startują w tak zwanym prologu, czyli 15-minutowym biegu. Celem jest pokonanie największej liczby okrążeń naszego wymagającego terenowego toru. Osiągnięty wynik decyduje o miejscu startowym we właściwym niedzielnym biegu.

Zaciętej rywalizacji na torze niezmiennie towarzyszy trzask rozbijanych szyb i urywanych lusterek, a wszystko to w tumanach kurzu lub gęstym błocie. Z każdej startującej grupy wyłonieni zostają zawodnicy z najlepszymi czasami, którzy dostają się do biegu finałowego. Dla wielu pojazdów ten przejazd okazuje się ostatnim w ich żywocie.

Tak było rok temu 

 

Wśród startujących załóg co roku pojawiają się nieliczne zespoły kobiece, którym udaje się przełamać stereotyp przysłowiowej „baby za kółkiem”. Dziewczyny często świetnie sobie radzą, pozostawiając w tyle niejednego mężczyznę.

Wrak Race 2013 - fot. arch. MC
Wrak Race 2013 – fot. arch. MC

PROGRAM:
Sobota 5.04.2014
– od godz. 12.00 – otwarcie biura i parku maszyn – prace nad tuningiem i stylizacją pojazdów;
– godz. 17.00 – zapoznanie z trasą dla zawodników;
– godz. 17.30 – 18.30 prolog;
– godz. 19.00 – zamknięcie parku maszyn.

Niedziela 6.04.2014
– godz. 07.00 – otwarcie parku maszyn;
– godz. 09.20 – odprawa dla załóg;
– godz. 10.00-13.40 – starty wg ustalonej kolejności w grupach;
– godz. 13.50 – opublikowanie punktacji z podaniem pojazdów zakwalifikowanych do Biegu Finałowego;
– godz. 14.15 – start Biegu Finałowego;
– godz. 15.00 – ogłoszenie wyników i ceremonia dekoracji;
– godz. 15.15 – 19.00 – wyjazd pojazdów z parku maszyn.

Zaplanowane są także terminy kolejnych edycji na ten rok:
Wrak Race edycja lato – 19-20 lipca 2014;
Wrak Race edycja jesień – 18-19 października 2014.

Zapisy i regulamin na www.adventurepark.pl. Wstęp dla publiczności jest bezpłatny.

 

Sebastian Drausal