NOWE NIEOZNAKOWANE RADIOWOZY DLA POLICJANTÓW Z POMORZA

Nowe, nieoznakowane Ople Insignia od jutra zaczynają służbę

Policjanci z Pomorza już od jutra będą patrolować drogi województwa nowymi  nieoznakowanymi radiowozami. Dzięki środkom pozyskanym w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Komenda Główna Policji zakupiła 75 nieoznakowanych radiowozów Opel Insignia. 7 aut trafiło do mundurowych z Pomorza.

Garnizon pomorskiej policji wzbogacił się o 7 nowych radiowozów z wideo-rejestratorami.  Zostały one zakupione ze środków pozyskanych w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Są to najnowsze modele Opla Insignia z silnikiem benzynowym 2,0 Turbo o mocy 220 koni mechanicznych. Zostały one przekazane do KPP w Pruszczu Gdańskim, KPP w Starogardzie Gdańskim, KPP w Chojnicach, KPP w Wejherowie, KMP w Gdańsku, KMP w Słupsku oraz KPP w Nowym Dworze Gdańskim.

 

Nadmierna prędkość, niedostosowana do warunków drogowych, to od kilku już lat główna przyczyna wypadków drogowych. Jednak pojazdy wyposażone w wideo-rejestratory to nie tylko narzędzie do walki z kierującymi przekraczającymi prędkość, rejestrują one bowiem wszelkie inne wykroczenia popełniane w ruchu drogowym, takie jak np. nieprawidłowe wyprzedzanie, przekraczanie linii ciągłej, czy też wyprzedzanie na przejściach dla pieszych.

Pojazdy wyposażone zostały zarówno w kamerę przednią, jak i tylną.

Prędkość maksymalna 242 km/h, 7,6 sekundy do setki, 220 koni mechanicznych — takie parametry mają najnowsze nieoznakowane radiowozy Ople Insignia wyposażone w wideorejestrator. 7 takich maszyn trafi do pomorskich policjantów i już wkrótce rozpocznie służbę na drogach aby dbać o bezpieczeństwo kierowców.

 

Materiały pochodzą z KWP w Gdańsku