PIERWSZY POJAZD ELEKTRYCZNY TWIZY SPRZEDANY

Renault Alcar z Olsztyna wydaje pierwszy zakupiony w Polsce pojazd elektryczny
Twizy. Odbiorcą jest firma z Mielna (gmina Grunwald), która będzie udostępniała Twizy turystom. 

3.Wydanie pierwszego Twizy w Polsce

Zdecydowaliśmy się na zakup Twizy z jednego podstawowego powodu: przyszedł najwyższy czas na zmianę sposobu wykorzystywania dóbr naturalnych, jakie nam na naszej planecie pozostały!
Ta myśl przewodnia powinna dotyczyć każdej naszej działalności i sposobu życia, a więc także oznaczać zmianę myślenia w turystyce i przestawienie się na turystykę ekologiczną, która nie powinna degradować systemu, w którym żyjemy, a prowadzić do symbiozy wszelkich elementów środowiska naturalnego –
mówią Rene i Małgorzata Schmidt. 

 

2.Wydanie pierwszego Twizy w PolsceO wyborze zdecydowała również łatwość naładowania Twizy, która umożliwia „zatankowanie” pojazdu z gniazda przy hotelowym parkingu, restauracji czy obiektach turystycznych ogólnie dostępnych. Nowi właściciele postanowili udostępniać pojazd turystom, którzy będą w nim mogli poznawać okoliczne zabytki, zwiedzać Olsztynek, Grunwald, Stawigudę, Nidzicę i nie zatruwać środowiska naturalnego spalinami oraz nie płoszyć zwierzyny.

 

Bezpieczne, komfortowe, zabawne i śmiałe, otwarte dwumiejscowe Renault Twizy daje początek nowej erze pojazdów elektrycznych o rewolucyjnej stylistyce. Twizy jest już dostępne w salonach Renault w Polsce, w wyższej wersji Life 80 (z silnikiem elektrycznym o mocy 13kW/17KM), w cenie 33 900 zł.

 

Zaprojektowane przez dział samochodów sportowych Renault, zawiera w sobie kwintesencję nowoczesnych technologii. Już od pierwszych szkiców model ten był zaplanowany jako ultranowoczesny pojazd dla dwóch osób (TWIN), intuicyjny i prosty w użyciu (EASY). Twizy od początku było projektowane jako w 100% elektryczny indywidualny środek transportu miejskiego i nie ma swojego odpowiednika na rynku. Ten prowokacyjny, ultramobilny środek indywidualnego transportu wprowadza powiew ekstrawagancji do świata motoryzacji.

 

Dodatkowe informacje: 

Homologowany zasięg 100 km w znormalizowanym cyklu miejskim NEDC dzięki akumulatorowi litowo-jonowemu 6,1 kWh i systemowi odzyskiwania energii przy zwalnianiu. W rzeczywistych warunkach eksploatacji, przy zastosowaniu zasad ekojazdy, pojazd będzie mógł przejechać
ok. 80 km (55 km w trudnych warunkach, np. w przypadku wielokrotnego silnego przyspieszania).

 

1.Wydanie pierwszego Twizy w PolsceWbudowany kabel do ładowania o długości 3 m, kompatybilny z gniazdami domowymi 230 V, umożliwiający pełne naładowanie akumulatora w ciągu 3,5 godziny.

 

Renault, wprowadzając na polski rynek modele samochodów elektrycznych, oferuje jednocześnie innowacyjny sposób zakupu. „One stop shopping” obejmuje zakup samochodu, wynajem baterii, finansowanie i ubezpieczenie.

 

Oferta wynajmu baterii pozwala na obniżenie ceny sprzedaży samochodu, gdyż akumulator jest istotnym elementem wpływającym na koszty produkcji auta.

 

 

Przy przebiegu rocznym 7 500 km w ciągu 36 miesięcy, miesięczny koszt najmu akumulatora w RCI Leasing Polska Sp. z o.o. wynosi 249 złotych. Oferta najmu obejmuje także większe przebiegi roczne (10 000, 12 500, 15 000 km) oraz okresy 12 lub 24 miesięcy. Opłaty miesięczne zawierają Assistance.