MotoWoman Amber Expedition 2013

Motopomorzanki.pl
Motopomorzanki.pl
Motopomorzanki.pl

Tym razem bursztynowa trasa powiedzie zmotoryzowane panie do Sankt Petersburga, gdzie odwiedzą  słynną pracownię w Carskim Siole oraz obejrzą replikę Bursztynowej Komnaty w petersburskim Emitrażu. Ich przewodnikiem będzie Alexandr Kryłow, konserwator komnaty oraz członek Światowej Rady Bursztynu z siedzibą w Gdańsku.

 Motopomorzanki, jadąc  do Sankt Petersburga, odwiedzą Muzea Bursztynu w Kaliningradzie (Rosja) i w Pałandze (Litwa). W drodze powrotnej zwiedzą  Muzeum Bursztynu w Wilnie oraz spotkają się z jego założycielem – Kazimierasem Mizgirisem, członkiem Światowej Rady Bursztynu.  Podczas całej podróży Motopomorzanki będą promować Gdańsk – Światową Stolicę Bursztynu oraz popularyzować wiedzę o współczesnych i starożytnych szlakach bursztynowych.

 To już trzecia wyprawa bursztynowym szlakiem dzielnych gdańskich motocyklistek. W 2011 roku pojechały z Gdańska przez Warszawę, Kalisz i Wrocław do Czech i Austrii. W 2012 odwiedziły ukraińskie miasto Równe, gdzie znajduje się kopalnia bursztynu i muzeum.

 Motopomorzanki planują swój powrót do Gdańska 14 lipca br.

 Partnerami  podróży są Biuro Prezydenta ds. Promocji Miasta Gdańska, Motorhouse Chwaszczyno, Polski Związek Motorowy,  S&A jewellery design i  Światowa Rada Bursztynu.

Galeria z poprzednich wyjazdów