Honda wraca na podium w World Superbike

Resize_of_jonathan_rea_sbk_-_Kopia

  • Jonathan Rea wywalczył kolejne podium dla Hondy, kończąc drugi wyścig szóstej rundy motocyklowych mistrzostw świata World Superbike na trzeciej pozycji.

Zawodnik zespołu Pata Honda zakwalifikował się do zmagań na portugalskim torze Portimao w pierwszym rzędzie, kończąc sobotnią, przerywaną deszczem sesję Superpole na świetnym, trzecim miejscu.

W pierwszym wyścigu Irlandczyk dosiadający modelu Honda CBR1000RR Fireblade po starcie jechał w grupie walczącej o zwycięstwo, ale musiał wycofać się z rywalizacji z powodu drobnego problemu technicznego. Kilka godzin później Rea stanął jednak na podium drugiego wyścigu, kończąc zmagania na trzeciej pozycji i umacniając się na siódmym miejscu w klasyfikacji generalnej.

Resize_of_7788_R06_Portimao_GB45920„Miałem bardzo dobrze tempo, szczególnie w pierwszej połowie drugiego wyścigu, dlatego cieszę się ze swojego drugiego podium w tym sezonie – powiedział Rea. – Szkoda, że musiałem wycofać się z pierwszego wyścigu, ale kolejna runda odbędzie się na torze Imola, na którym wygrywaliśmy z Hondą w przeszłości, więc nie możemy doczekać się najbliższych wyścigów.”

Drugi zawodnik holenderskiego zespołu, Anglik Leon Haslam, wciąż wraca do zdrowia po poważnym złamaniu lewej nogi podczas niedawnych zmagań na torze w Assen. „Pocket Rocket” zdołał co prawda zakwalifikować się na czternastej pozycji i stanąć na starcie pierwszego wyścigu, ale z powodu bólu i osłabienia musiał wycofać się z rywalizacji.

W klasie Supersport po widowiskowej walce na finiszu, tuż za podium zmagania ukończył Michael van Der Mark, także reprezentujący ekipę Pata Honda. Dosiadając modelu CBR600RR, Holender finiszował na czwartej pozycji i choć tym razem zabrakło go na pudle, umocnił się jednocześnie na czwartym miejscu w tabeli.

Dwa kolejne miejsca zajęli inni zawodnicy Hondy, Sheridan Morais i Jack Kennedy, podczas gdy zespołowy kolega Van Der Marka, Lorenzo Zanetti, finiszował w punktowanej piętnastce, choć dzień wcześniej mocno uszkodził bark. Dzięki dwóm punktom Włoch utrzymał piąte miejsce w tabeli.

Siódma runda MŚ World Superbike odbędzie się w ostatni weekend czerwca na włoskim torze Imola, na którym Jonathan Rea i Honda mają na swoim koncie długą listę sukcesów i zwycięstw.

Resize_of_7788_R06_Portimao_GB45502_-_Kopia