Wrak Race 6 Edycja – Gdynia Kolibki Dzień Pierwszy

Wrak race 2013Pierwszy dzień Wrak Race minął na dopieszczaniu i ostatnich udoskonaleniach maszyn biorących udział w zawodach oraz na pierwszych oesach na czas.

Do konkursu zgłosiło się 50 samochodów, specjalnie przygotowanych lub przerobionych. Wśród nich był Rudy 102, Serwis telefonów, Zakład pogrzebowy, Batman, Cobra 11, Straż pożarna i jeszcze wiele innych.

Uczestnicy podzieleni na trzy grupy podczas prologu starali się o najlepszy czas. Będzie on podstawą do ustalenia kolejności w grupach.

Na kilkanaście minut przed startem przeszła ciemna chmura, która przyniosła dosyć obfite opady deszczu, a co za tym idzie dodała więcej uroku i widowiskowości zmaganiom. Dopuszczone wszystkie rodzaje opon pozwoliły części zawodników wybrnąć z opresji i dały większe szanse w rywalizacji.

Tym którzy nie radzili sobie przy wjeździe czy też opuszczaniu toru pomagała służba techniczna (Nissan Patrol), który przepychał przez najtrudniejsze odcinki.DSC01272

Nie zwiedli również kibice, którzy czasami po kostki w błocie dzielnie przedzierali się na wcześniej upatrzone pozycje, aby mieć jak najlepsze miejsce do obserwacji swoich faworytów. Poza oczywiście kierowcami i ich ekipami technicznymi oraz wspierającymi ich kibicami można było spotkać również całe rodziny z małymi dziećmi. Dla nich był to również posmak zawodów oraz dreszczyk emocji i widowiskowe sytuacje.DSC01289

Meritum wszystkiego jest podejście organizatorów i może przede wszystkim zawodników, że poza rywalizacją dla wszystkich ma to być dobra zabawa.

Czekamy na jeszcze większe emocje w dniu jutrzejszym, na które w imieniu organizatorów zapraszamy, a zawodnikom życzymy przyczepności i szczęścia oraz dobrego humoru.